В ОЦЗ розповіли про найбільш затребувану “жіночу” професію на ринку праці Черкащини

30 листопада 2017, 07:49

У рамках спільного проекту Черкаського обласного центру зайнятості та обласного телеканалу Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» під назвою «Майстерня професій» директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко розповів про професію «Манікюрник», яка вважається однією з найбільш затребуваних професій на ринку праці як серед роботодавців, так і серед пошукачів роботи.

- Професія манікюрника є однією з найсучасніших та найзатребуваніших професій сьогодення і має «жіноче обличчя». Особливо вона популярна серед молодих дівчат, оскільки, надає можливість не тільки отримати роботу у роботодавця, але й самому займатися власною справою та дарувати красу не лише своїм клієнтам, а й близьким. Минулого року від роботодавців регіону надійшла 31 вакансія манікюрника, 85 % були укомплектовані за сприяння служби зайнятості. Середня тривалість укомплектування цих вакансій становить 9 днів, - зазначив Григорій Дендемарченко.

Якщо в цілому по області на 1 вакансію протягом року претендувало 2 особи, то серед фахівців за цією професією співвідношення пропозиції та попиту майже збалансовано – 31 заявлена вакансія та 40 претендентів на роботу.

У половини заявлених вакансій рівень заробітної плати становить вище мінімальної. Так, наприклад, серед вакансій для манікюрників, які надійшли від роботодавців регіону, зазначається рівень заробітної плати – від 3 200 до 4 000 грн.

Для того, щоб якомога ефективніше задовольнити кадрові вимоги роботодавців, фахівці служби зайнятості пропонують безробітним, які користуються послугами центрів, або отримати цю професію, або безробітним, які мають професію манікюрника, підвищити свою кваліфікацію шляхом стажування на робочому місці у роботодавця за індивідуальними навчальними програмами. Так, протягом минулого та поточного років 20 безробітних підвищували кваліфікацію за направленням служби зайнятості, 47 осіб отримали другу професію шляхом перепідготовки, потім всі були працевлаштовані.

- Якщо говорити про вік претендентів серед манікюрників, то переважно це молоді люди. Так, більше 42 % серед пошукачів роботи за цією спеціальністю становить молодь у віці до 30 років, 55 % - у віці від 30 до 40 років і лише 3 %  – у віці старше 40 років, - зазначає директор ОЦЗ. - В наш час створення манікюру перетворилося на складну багатоступеневу систему догляду за руками, в якій є свої технології, лікувально-відновлювальні методики, масажні та творчі напрями. Тому для того, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці манікюрнику необхідні: вміння знаходити спільну мову з людьми, емоційна стійкість, охайність, концентрація уваги, висока здатність розрізняти широкий спектр відтінків кольору.

Стосовно вимог роботодавців до претендентів на робоче місце за професією «манікюрник», то це, насамперед, виконання роботи з гігієнічного очищення та догляду нігтів і  шкіри рук, корекція нігтів, їх нарощування, художній розпис, декоративне оздоблювання за допомогою сучасних технологій, надання  клієнтам допомоги при виборі форми нігтів, кольору лаку, виду розпису. Також такому спеціалісту необхідно вміти виконувати масаж та догляд за шкірою рук і нігтями з використанням сучасних косметичних засобів.

 За повідомленням відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору