В основу фільму про Тараса Шевченка лягла книга його праправнука

29 червня 2017, 17:51

Уже друге видання витримала книга праправнука Великого Кобзаря "Коріння Шевченкового роду" звенигородчанина Миколи Лисенка, пишуть "Вісті Черкащини".

Перше видання книги, до якої понад 30 літ визбирував Микола Павлович матеріали про всіх своїх родичів, знайшло своїх поціновувачів як в Україні, так і в зарубіжжі, й розійшовся дуже швидко.

Кошти на друге видання віднайшли канадські громадські фундації - "Школа української спадщини імені Юрія Липи", "Українська спілка образотворчих митців Канади" та міжнародна громадська організація "Четверта хвиля». На цей раз значну частину накладу передали в Канаду й США.

Також, матеріали «Коріння Шевченкового роду» лягли до сценарію художньо-документального фільму "І я таки жив" режисера Олександра Денисенка.

У стрічці, котру також матиме змогу переглянути зарубіжний глядач, розкривається таємниця походження Тараса Шевченка від давнього козацького роду і спростовуються різного роду українофобні плітки, присутні зокрема в творах Олеся Бузини та телефільмі "Таємниці генія Шевченка" Світлани Усенко та Віталія Панасюка, що демонструвався на телеканалі "1+1".

Вгору