В ОПОРІ розповіли про хід виборчої кампанії на Черкащині

14 вересня 2020, 15:22

фото тематичне

На Черкащині виборча кампанія проходить спокійно, без надмірних порушень Виборчого Кодексу, проте з недотриманням деяких стандартів чесних і вільних виборів. Про це повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко. 

За словами пана Колісніченка, на Черкащині було утворено 21 ТВК: 16 міських, 4 районних та одну обласну. 

- Представники ОПОРИ побували на перших засіданнях Черкаської міської та Черкаської обласної виборчих комісій, які пройшли 12 серпня. Доволі резонансним на цьому етапі став факт включення до обласної ТВК засудженого за участь у виборчих фальсифікаціях під час місцевих виборів 2015-го року Дмитра Жиляєва за поданням партії “Слуга Народу”. Вже через два дні після  прийняття присяги партія його замінила, – говорить Захар Колісніченко.

Від початку роботи усіх комісій суб’єктами подання було здійснено 112 замін: у Черкаській обласній ТВК - 8; у Черкаській міській ТВК – 4; у всіх ТВК Черкаського району загалом – 44; Уманського – 25, Звенигородського – 21, Золотоніського – 10.

Найчастіше своїх членів комісії заміняла партії “Слуга Народу” – 28 разів та партія "За майбутнє" – 19 разів.

За словами Захара Колісніченка, деякі ТВК досі скаржаться на матеріально-технічне забезпечення. 

- Соснівську районну виборчу комісію міська влада Черкас майже зовсім не забезпечила меблями, приміщеннями, технікою та зв'язком, як того вимагає п. 1 ст 61 Виборчого Кодексу  та п. 16.3 постанови ЦВК №173 від 10 серпня 2020 р. Схожу ситуацію також можна спостерігати в ряді комісій області. Хоча це традиційна проблема наших виборів, особливо на етапі дільничних виборчих комісій,  – зазначив він. 

Нагадаємо, що у фальсифікаціях виборів 2015 року звинувачували голову Черкаської ОВК Миколу Свергунова та її секретаря Дмитра Жиляєва.

Поділитись

Коментарі

Вгору