Жителі села Старосілля на Городищині скаржаться на місцеву птахофабрику. За словами людей, найбільше шкоди приносить курячий послід, який виділяє аміак. Його фабрика начебто викидає вздовж місцевої дороги.
3 травня селяни планують зібрання, аби привернути до своєї проблеми увагу суспільства та обласного керівництва.
"У лютому ми написали листа, зібравши майже 40 підписів, голові нашої громади, - розповідає для Про все житель села Анатолій Самарченко. - Він, у свою чергу, написав контролюючим органам. А вони відповіли, що не мають підстав для перевірки фабрики. Тому хочемо привернути увагу, бо вони знахабніли. Раніше, у 2020 році, ще не так звідти смерділо. А зараз, в окремі дні, дихати тут не можна. Мій паркан, наприклад, від фабрики за метрів 20. І більшість людей також так само близько звідти. Сусід у минулому році ставив потужні фільтри на воду, аби якось захиститися. Але вона все одно смердить і він нею не користується".
9 років тому була схожа ситуація із цією ж птахофабрикою і її закрили, каже чоловік.
"У 2013 році ми порушували вже це ж питання й писали звернення, - продовжує Самарченко. - У 2014 році санітарно-епідеміологічна служба заборонила діяльність підприємства. А у 2020-му вони знову якимось чином відкрилися. Голова громади каже, що вони податків не платять. До того ж, за нашою інформацією, там працюють люди із Старосілля, але офіційно ніхто не влаштований. В лютому цього року вони мертву птицю закопали прямо на території фабрики. Було стільки ворон, скільки я в житті не бачив. Із сусідами ми ходили туди, але з нами ніхто не став розмовляти. Курячий послід вони викидають прямо вздовж дороги. Не дотримують жодних санітарних норм. Кури сидять у закритому приміщенні і коли рівень аміаку перевищує норму, там вмикають вентилятори і все викидають у повітря".
В березні служби таки приїхали на підприємство з перевіркою. Аби припинити скандали, людям нібито пропонували домовитися із підприємцями, взявши від них продукцію. Зараз селяни вимагають, щоб підприємство повністю припинило свою роботу.
"Перевіряли там, ходили і потім вийшли, - каже чоловік. - Зустрілися з нашими сусідами і запропонували, аби домовлятися. Мовляв, може, вони курей даватимуть нам. Але навіщо вони нам, коли у своєму селі я дихати не можу. Якщо хочуть, хай працюють, але так, щоб ми цього не відчували. Але обладнання коштує великих грошей і вони навряд чи його куплять. Тому хай закриваються".
Фабрика належить ТОВ "Омега Три". Юридична адреса зареєстрована у Золотоноші. Серед 20 задекларованих видів діяльності, окрім розведення курей, - виробництво добрив і азотних сполук та виробництво кормів для тварин, що утримуються на фермах.
Журналісти Про все намагалися взяти коментар у керівництва підприємства, використовуючи контакти, вказані у реєстрі компаній, проте номер телефону виявився неактивним. Якщо представники компанії виявлять бажання прокоментувати ситуацію, що склалася та своє бачення, журналісти готові цю інформацію опублікувати.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram