У Черкаському обласному онкологічному диспансері провели планову лапароскопічну операцію за допомогою віртуальної операційної «Epiqar». У закладі систему було застосовано вперше — консультації надавали провідні спеціалісти лікарні, які віддалено спостерігали за ходом операції і мали змогу бачити, що відбувається з органами пацієнта.
Завдяки роботам-маніпуляторам, встановленим в операційних, засобами відео- та аудіоспостереження лікарі оперативно отримували широкий спектр інформації, необхідної для аналізу та консультації.
- Це була перевірка роботи віртуальної операційної «Epiqar» і вона показала, які можливості відкриваються для нас у перспективі, — прокоментував Ігор Гайдай, завідувач організаційно-методичного відділу Черкасього обласного онкологічного диспансеру.
За його словами, система дає абсолютний ефект присутності в операційній — аудіо, відеоряд, розширення 4К — усе це дозволяє до найменших деталей спостерігати за ходом операції.
- Сьогодні була планова звичайна операція, для її успішного проведення консультативних послуг моїх колег було достатньо. Але тепер ми знаємо, як правильно за допомогою «Epiqar» запрошувати консультації колег з інших профільних медичних закладів при більш складних оперативних втручаннях, наприклад, операції на печінці, – додав Ігор Гайдай.
Телемедична платформа «Epiqar» дозволяє об’єднати в єдину захищену мережу камери, встановлені в операційних кімнатах у різних медичних закладах та надати медичним працівникам у будь-якій точці світу можливість бачити всю операційну, а також отримувати пряму відеотрансляцію з роботів-маніпуляторів, які використовуються під час операцій.
За інформацією пресслужби Черкаської ОВА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram