В Лисянці ”чорні археологи” шукають прах гетьмана

04 травня 2018, 08:32

Лисянські козаки вже не перший рік б’ють тривогу і наполягають на проведенні археологічних робіт в районі вул. Нагірної, який має народну назву Монастирок. Це місце, за твердженням науковців, істориків та краєзнавців, є не тільки місцем народження Богдана Хмельницького, а і його вірогідним місцем перепоховання в 1664 році, пишуть "Вісті Черкащини".

Однак неодноразові звернення до обласної влади, Інституту археології України залишаються без відповіді.

Тим часом «чорні археологи» вже приступили до своїх пошуків ймовірного перепоховання Богдана Хмельницького та його сина Тимоша на Високій горі. За повідомленням місцевого жителя Михайла Ковтуненка, при допомозі спеціальних приладів невідомі люди нещодавно сканували місцевість в районі вул. Нагірної та виявили точку, де в одному місці сходяться чотири підземні тунелі (з Лисянки, з с. Хижинці, з Монастирка та урочища Бабин пуп). Зараз вони готуються до земляних робіт, що увійти у підземні тунелі.

Місце можливого перепоховання Богдана Хмельницького та його сина ніким не охороняється.

Ваш читач сказав:

Добрий вечір! Читаю Ваш сайт і не можу не прокоментувати цю статтю.

– Зверніть (будь ласка) увагу на грамотність написання матеріалів, адже є помилки, що кидаються в очі.

– Трохи нелогічно побудоване речення з деякими неточностями, а саме: “..наполягають на проведенні археологічних робіт в районі вул. Нагірної, який має народну назву Монастирок.”
…наполягають на проведенні археологічних робіт у районі вул. Нагірна с. Жовтень, що знедавна має народну назву “Монастирок”.

– Наступне те, що на хуторі Монастирок колись знаходився родинний маєток БАТЬКА Богдана Хмельницького. Зараз там встановлено пам’ятник у вигляді хреста.

Дякую.

Вгору