Низку гострих і актуальних питань, вирішення яких потребують ветерани АТО та ООС, які повернулись з війни, озвучили на зустрічі з головою Черкаської ОДА, що днями відбулась в Обласному будинку рад.
- У ветеранів АТО є чимало соціальних проблем, але чи не найбільша з них - проблема психологічної реабілітації. За останній час багато самогубств, дехто не може знайти роботу, трапляються випадки втягування вояків АТО, які повернулись з фронту, у кримінал. Часто ветеранів використовують у своїх цілях ті чи ті політичні сили. Окрема проблема – земля. Чимало наших побратимів, які хочуть, щоб їм виділили землю, на якій вони могли б працювати, вже переконались у тому, що це майже не реально, - розповідає голова ГО «Захист прав ветеранів АТО», голова всеукраїнських профспілок військовослужбовців, правоохоронних органів та учасників бойових дій в Черкаській області Олесь Осмоловський.
Осмоловський розповідає, що часто ветеранам радять отримувати землю за допомогою якогось підприємця. У такий спосіб останні примудрились набрати собі багато землі. До того ж в області майже не працює програма забезпечення ветеранів житлом, покращення їхніх житлово-побутових умов. Також дуже погано працювала координаційна рада.
- Щоб не повторити помилки попередніх керівників, пропоную голові Черкаської ОДА визначити заступника, який вестиме питання ветеранів, спілкуватиметься з ними напряму, - висловив пропозицію Осмоловський.
- Після розмови з очільником Черкащини лідери об’єднань ветеранів АТО пропонували також створювати і втілювати програми військово-патріотично виховання молоді.
- Ми виявили, що у школах немає муляжів автоматів Калашникова і старшокласники не те що не вміють робити розбірку-збірку автомата, а й в очі його не бачили. І це в країні, яка вже шостий рік протистоїть зовнішній агресії. Завтра ці молоді люди підуть служити в армію, - обурився представник однієї з ветеранських організацій.
У коментарі "Про все" голова Черкаської ОДА Роман Боднар розповів, що влада хоче більш тісної комунікації з ветеранами.
- Я запропонував всім учасникам зібрання звернутись до начальника відділу «Центру допомоги учасникам АТО» Євгеном Одноволом та надати свої пропозиції і людей, які можуть генерувати цікаві ідеї щодо ініціювання змін до нормативних документів. З їх складу ми створимо робочу групу. Проблеми, які можна вирішити без змін законодавства, будемо вирішувати власними силами, а для вирішення інших, ініціюватимемо внесення змін до законодавства, - сказав Боднар.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram