В Черкасах презентували соціальний фотопроект “Хочу до мами” (фоторепортаж)

02 червня 2018, 23:10

Вчора в Черкасах відкрилася фотовиставка відомого черкаського фотографа Олександра Рибалки "Хочу до мами". Матеріалом для неї послугували світлини, які він зробив під час відвідин дитячих будинків, інтернатів та будинків сімейного типу Черкащини. Не випадково співпало, що презентували його в День захисту дітей. 

Організаторами виставки виступили газета "Нова доба" за підтримки Черкаського обласного центру соціальних служб та за фінансової підтримки ГО "Україна і Світ". Сама виставка має на і соціальну, і благодійну мету. Окрім того, що автор хотів нею привернути увагу до проблем сирітства, кожен охочий мав змогу допомогти дітям коштами на придбання необхідних речей. Також проводився збір підгузків та іграшок для діток.

- Вони хочуть тепла і ласки. Матеріальна допомога їм також потрібна, але їм потрібні батьки. Матеріальна допомога ніколи не стане в рівні з теплом родини. Саме тому виставка має назву "Хочу до мами", - говорить автор робіт Олександр Рибалка.

Відкриття виставки відвідали одні з героїв світлин - родина Харченків.

- Вражень дуже багато, про них можна довго розповідати. Одразу не розумієш, де ти побував, що ти через себе пропустив і які долі різних людей. Дуже вразило, коли в Михайлівському інтернаті нас не відпускали діти, - ділиться враженнями Олександр.

Під час виставки багато хто і переосмислив своє відношення до будинків сімейного типу, до дітей-сиріт.

- До цього проекту я ставилася дуже скептично. Я не вірила, що дітям так може бути добре. Я дуже вдячна вам всім за це. Ці всі фотографії дійсно світлі і дійсно показують, що ці діти з дитячих будинків сумні. Хочеться, щоб кожен звернув увагу на те, що ці діти світлі. В них тільки позитив, - говорить заступник міського голови Людмила Бордунос.

Ідея перетворити світлини у фотопроект прийшла до журналістки Анни Сакун після одного з відряджень до дитячого будинку.

- Знаєте, про мене можна сказати "ти ж не мать, що ти можеш розуміти". Але після відвідин того дитячого будинку, переглядаючи світлини звідти я щось відчула. Захотілося допомогти цим діткам. Привернути до них увагу. Так з'явилася ідея створити фотопроект. Мене підтримало керівництво і ми почали підготовку до фотовиставки. Пізніше ми вирішили до соціальної частини додати і благодійну. Щоб допомогти діткам хоча б необхідним, - згадує Анна.

Фотовиставка триватиме до 10 червня. Переглянути світлини можна на третьому поверсі Черкаського обласного краєзнавчого музею. Передати іграшки або підгузки можна буде в обласний центр соціальних служб або до редакції "Нової Доби".

 

 

Вгору