Уся родина звинуваченого у вбивстві кам’янського школяра нині перебуває під слідством

15 червня 2015, 15:10
Людмила Слабенко із сином Ігорем

Людмила Слабенко із сином Ігорем

Не так давно вся область обговорювала резонансну справу Ігоря Слабенка із Кам’янки, якого судили за вбивство семикласника. Після гучних громадських протестів та низки виявлених недоліків, справу було направлено для нового розгляду. Однак доки триває розслідування, уся родина хлопця опинилася під слідством. Громадські активісти вбачають у цьому не що інше як намагання системи подавити будь-які громадські активності щодо неправомірних суддівських рішень.

Про суть ситуації ГромЧе розповіла член Координаційної ради сил Майдану Черкащини Наталія Вернидуб:

– Справа Ігоря Слабенка – кам’янського школяра, є дуже показовою в наш час. Вона демонструє порочність усієї правової системи. Ця справа демонструє і стан медицини – адже загиблому хлопчику не була надана необхідна допомога, а провину лікарів ніхто не досліджував. Те, що судді ставились упереджено до розгляду справи проявилось в тому, що всі клопотання сторони захисту про заслуховування нових свідків або проведення додаткових експертиз та слідчих дій були відхилені. Зауважте, що вирішувалась доля 15-річного хлопця, у справі немає жодного доказу його вини. А суд першої інстанції дав такий строк позбавлення волі (8 років), що навіть прокуратура оскаржила його.

Апеляційний суд майже через рік (увесь час розгляду справи в суді Ігор Слабенко провів в СІЗО) відправив справу до нового розгляду – здавалось би, що справедливість хоч якимось чином можлива в нашому суспільстві.

Але ж система здатна вмикати потужні механізми самозахисту, щоб ми всі знали, що її неможливо порушити, що ми не маємо право не прийняти вироків, не маємо права на спротив. І зараз лещатки безжальної судово-прокурорської машини зачепили Ігоревих батьків – під слідством перебувають його мати, батько та бабуся із дідусем за статтею 376 кримінального кодексу (втручання в діяльність судових органів) за заявою судді Придніпровського суду Позарецької та голови цього суду Смоляра.

Вчора за поданням слідчої суд обрав для Людмили Слабенко запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання без права залишати Кам’янку без дозволу слідчої, прокурора або судді. Слідча надала суду почтову квитанцію про відправлення рекомендованого листа, але Л.Слабенко стверджує, що не отримувала його. І зауважте, що на інші допити батьки з’являлись, або попереджали про неможливість прибути через хворобу та надавали відповідні довідки. Таку завзятість нашій прокуратурі та у справах із Клюєвим та Ко!

Але ж клюєви не порушують системи, вони із нею добре співіснували і співіснують, а тут якість Слабенки з якоїсь Кам’янки надумали воювати за свою дитину! НЄ ПАВЗОЛІМ!

Особисто я впевнена, що дана справа проти батьків Ігоря буде зклепана аби як, що зовсім не завадить суддям примінити до них найсуворіші покарання. Чому я в цьому впевнена? Тому що якимось чином до справи приєднаний мій допис у ФБ, де я висловлюю свою думку з приводу люстраційних процесів. Ось фото сторінки зі справи.

600x800-images-news-062015-1b22a37c0daa16b1ada6cc85e879ba4a

 

При цьому я вчора вперше була на судовому засіданні по справі Слабенка. Так сталось, що минулого року мені не вдалось прийти на жоден суд. Так, я висвітлюю хід цієї справи, бо вважаю що – читайте перший абзац цієї статті. Перш ніж підтримувати цю сім’ю, я проконсультувалась із кількома юристами, та навіть не підготовлена людина переглядаючи справу могла побачити, що все там зліплено аби як. Так буде зліплена і ця справа проти батьків – якщо немає реальних доказів їхньої провини, то можна їх насмикати де завгодно. Наприклад, можна допитати Герарда Давида.

Сьогодні запобіжний захід суд обирав для Руслана Слабенка. Хоча Руслан намагався дати відвід суддям Черкаського районного суду через те, що в цьому судді працює син голови Придніпровського суду Смоляра, який є зацікавленою особою в цій справі. Також вчора, коли суддя вийшов у нарадчу кімнату з зали суду для прийняття рішення, до приміщення Черкаського районного суду також зайшов і голова Придніпровсього суду Смоляр. Совпаденіє? Не думаю…

Поділитись

Коментарі

Вгору