Успішні черкасці розповіли, чи цінують скромність протилежної статі та хто повинен робити перший крок

22 лютого 2021, 19:20

Щорічно 22 лютого у світі відзначають День скромності. Традиційного святкування дати не передбачено, тому журналісти “Про все” вирішили запитати у черкащан, чи не заважає їм скромність у 21 столітті. 

Ми запитали у черкащан, чи потрібна скромність жінкам і чоловікам у сучасному суспільстві. І поставили питання, яке турбує не один десяток років: хто має зробити перший крок?

 “Скромність - це інструмент, щоб тримати дівчат і жінок у кайданах”

Студентка Черкаського національного, феміністка та репетиторка іноземних мов Олександра Лісогор каже, що насамперед важливо критично оцінювати себе.

- Скромність як така не потрібна нікому; важливо реально оцінювати себе, не перебільшуючи й не применшуючи нічого. Це стосується всіх статей. Перші кроки можуть робити всі, тому якщо хлопці хочуть - хай роблять. Але метод “напролом” має недоліки, бо “ні” означає “ні”.  Ніхто не чекає завойовування своїх коханих, - наголошує Олександра. - Перший крок треба робити, але вже другий має бути зроблений з двох боків і за згодою обох. 

Дівчина не приховує почуттів і має достатньо прямоти, щоб сказати про почуття - як позитивні, так і негативні. 

- Нікому не потрібно нічого чекати. Якщо ви впевнені, що чогось хочете - спробуйте, робіть перший крок. Але не треба бути надто наполегливим, - каже Саша. - Я можу легко сказати, що я не "сонечко" чи щось таке. Така логіка допоможе уникати багатьох проблем. Скромність - це інструмент тримати дівчат і жінок у кайданах і забирати у них право самостійного рішення. Якщо ми перестанемо прив'язувати певні моделі поведінки до якоїсь статі, жити стане легше всім.

“Якщо хлопець принципово не хоче робити перший крок, то нехай дивиться, як дівчата одна за одною виходять заміж”

Автор гри “Монополія. Черкаси” Олег Бірюк розповідає, що ніколи не розумів стереотипного поділу на “чорне” й “біле” хлопців і дівчат.

- Я ніколи не розумів цього. Якщо дівчина лише чекає першого кроку від хлопця, то вона скромна. А якщо проявляє ініціативу, то вже ні - не скромна? - каже Олег.

Черкасець зізнається, що сам - не нахабний. 

- Я не скромний і прямий, а креативний і кривий. А якщо хлопець принципово не хоче робити перший крок і категорично виступає за рівноправ’я, то нехай сидить і дивиться, як дівчата одна за одною виходять заміж, - каже автор черкаської монополії. 

“Скромність присутня сильним людям”

Черкаська фотографиня Ольга Степанян вважає, що скромність притаманна лише сильним людям. 

- Із моїх спостережень, ця якість присутня сильним людям. Підійти до хлопця і познайомитись - нічого поганого в цьому немає. Просто потрібно розуміти, що цей вчинок нікого ні до чого не зобов’язує. Але спілкування - це прекрасно. 

На думку фотографині, не можна наказати робити перший крок лише хлопцю чи дівчині. 

- Мені як жінці приємно, коли чоловік робить перший крок. Думаю, це “корисно” для всіх, - розповідає Ольга. 

“За “напролом” у 2021 році можна отримати судовий позов”

Реп-виконавець Андрій Фріл впевнений: скромність - непогана риса характеру, але все має бути в міру.

- Скромність - це така штука, де можна проводити кордони по гендеру. Кожен випадок унікальний. Якщо хочеш зробити перший крок - роби, роби, а не чекай. Стать тут ні до чого, - каже виконавець. - Очевидно, що перший крок абсолютно завжди не має бути за чоловіком. 

На питання, чи варто йти “напролом”, роблячи перший крок, Андрій застерігає від наслідків. 

- За “напролом” у 2021 році можна отримати судовий позов, - жартує співак.

“Коли хлопець намагається завоювати дівчину - він виступає в ролі завойовника, який добуває трофей”

Художник-дизайнер Міла Сотник впевнена: якщо хтось із протилежної статі сподобався - потрібно робити перший крок. Тому що важливі лише почуття і взаємність. 

- Часто поняття скромності плутають зі сором'язливістю, коли людина не впевнена в собі та своїх можливостях. Як правило такі люди задовольняються малим, не готові до дій і часто бояться.Зараз скромність - рідкісне явище. Люди стали жорсткі й матеріально залежні. Багато дівчат забули, що вони дівчатка, які повинні бути витонченими й милими, добрими й співчутливими, одягатися і наводити “марафет” відповідно до місця й часу, при цьому знати собі ціну і бути впевненими в собі, - каже черкащанка.

Міла Сотник запевняє: якщо хлопець зважився на перший крок - це свідчить, що він упевнений в собі. 

- Відносно “йти напролом” і бути “підкорювачем” - такий крок подобається дівчатам і нагадує гру в піддавки. Хлопець виступає в ролі завойовника, який намагається добути заповітний трофей. Але якщо почуття не взаємні - нав'язлива ідея здобути прихильність може перерости в маніакальні ідеї та стане проблемою для обох, - впевнена Міла.

"Потрібно бути дієвим, а не розраховувати, що хтось зробить крок назустріч першим"

Організатор черкаського фестивалю "Гайда Fest" Денис Гайда вважає, що дівчатам чекати першого кроку від хлопців не потрібно.

- Потрібно бути щирим і дієвим, а не на щось розраховувати. Коли певні натяки не працюють - можливо, вони незрозумілі або недостатньо серйозні? Стосовно "йти напролом" - скромність потрібна, але в міру, бо дискомфорт створюється тоді, коли людина йде у крайнощі.

Хлопець розповідає: він скромний із новими людьми, але це залежить від його позиції в компанії.

- Я достатньо скромний з новими людьми, але це ще залежить від моєї стартової позиції у компанії, у діалозі. Тобто важливі передумови статус - мій і співрозмовників.

Коли я знаю людину вже достатньо, то це додає впевненості - я стаю з нею максимально прямим і там скромності вже мало.

Автор Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору