Урядові чиновники прирекли людей на смерть, – народний депутат

11 грудня 2014, 18:15

Ліки

Уманчани, хворі на міастенію, – важке прогресуюче захворювання нервової системи, яке супроводжується страшними симптомами – хронічною м’язовою слабкістю глотки і кінцівок, залишилися без ліків. Про це йдеться на "Провокатор". Подальше життя без препаратів може закінчитися для них фатально, оскільки важкість захворювання в тому що, серце припиняє переганяти кров, кожен вдих стає нездоланною перешкодою.

Проте, питання виживання людей із цим захворюванням для чиновників уряду, вочевидь, другорядне. Міністерство охорони здоров’я України видало наказ «Про декларування зміни оптово-випускних цін на лікарські засоби» No 462 від 3 липня 2014 року, яким просто заборонило бюджетним установам купувати ліки з торговою націнкою понад 10%. Завдяки успіхам «ефективного» Кабміну, поточний курс наразі такий, що націнка на життєво необхідні ліки складає 15%. Тому закуповувати їх аптеки, які раніше безкоштовно видавали препарати хворим на міастенію, не мають права.

- Для мене цей наказ МОЗ – смертний вирок, – розповідає хворий на міастенію Олексій Туз. – Ліків залишилось рівно на два місяці. Що далі? Смерть.

Обурений ситуацією, народний депутат України Антон Яценко звернувся до Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністра охорони здоров’я та членів уряду з вимогою вжити негайних заході і забезпечити хворих необхідними ліками. «Прем’єр попередив, що доведеться «затягнути пояси», але фактично затягує зашморг на шиї власних громадян. Економлячи на ліках, які для цих хворих життєво необхідні, чиновники просто прирікають людей на смерть», – резюмував народний депутат Антон Яценко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору