Уряд планує “подарувати” “Нашій Рябі” близько 1 млрд. грн. дотацій

11 грудня 2016, 14:30

60901

Уряд хоче виділити українським аграріям 4 млрд. грн. з державного бюджету. З них приблизно 1 млрд. грн. може отримати підприємство відомого на Черкащині мільярдера Юрія Косюка - ПРАТ «Миронівський хлібопродукт», інформує Економічна правда.

Зокрема, посилаючись на коментарі та офіційні пропозиції представників Мінфіну і захисників аграрного бізнесу у Верховній Раді, автор матеріалу говорить про те, що Уряд хоче «подарувати» аграріям 4 млрд грн з державного бюджету, з яких 2 млрд грн повинні піти на птахівництво.

- Попередній розрахунок свідчить, що із цієї суми приблизно 1 млрд грн може отримати одна компанія — «Миронівський хлібопродукт», - йдеться у матеріалі.

Більше того, за його словами, відповідна дотація - це спосіб уряду та аграрних лобістів обманути МВФ.

- Формально фонд вимагає з 2017 року повністю скасувати спецрежим для аграріїв, який дозволяє їм не платити ПДВ. У той же час фонд не проти дотацій. В аграріїв з кмітливістю все добре, тому вони запропонували виплачувати їм дотації в розмірі сплаченого ними ПДВ. Фактично це той же спецрежим, але у формі дотації, - говорить редактор "Економічної правди" Дмитро Дєнков.

Дотації пропонується поширити не тільки на визначену законом продукцію — м'ясо птиці, яйця птиці, ВРХ, овочі, тютюн, ягоди, молоко, а й на продукти переробки молока — сири, згущене молоко, сметану. Цим галузям будуть повертати через бюджет сплачений ними ПДВ.

Так, інструмент дотування виробників сільськогосподарської продукції успішно використовується в Євросоюзі. Однак там дотації виплачуються на 1 га землі, і це не просте повернення сплачених податків. Більше того, журналіст висловив сумнів стосовно того, що в ЄС є практика, коли із 57 млрд євро дотацій, чверть отримує тільки одна компанія.

Більше половини всіх дотацій та пільг пропонується надати птахівництву. Ось так виглядає структура ринку м'яса птиці за даними 2013 року.
1. «Миронівський хлібопродукт» — 51,6%.
2. Комплекс «Агромарс» — 14,9%.
3. Птахокомплекс "Дніпровський» — 5,4%.
4. «Агро-овен» — 5,1%.
5. Володимир-Волинська птахофабрика — 3,6%.
6. «Улар» — 2,4%.
7. «Губин»— 1,5%.
8. «Артбудінвест» — 1,3%.
9. «Бершадський» — 1,2%.
10. «Агроукрптаха» — 1,1%.

Відповідно, констатує Дєнков, нескладно підрахувати, що дотацій МХП у такому разі може отримати щонайменше 1 млрд грн і відзначає, що це може стати непоганим таким бонусом для компанії, у якої чистий прибуток за січень-вересень 2016 року становив «копійчані» 86 млн дол.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору