Уперше на Черкащині соціальні послуги надаватимуть через громадські організації

16 лютого 2018, 18:11

У Черкасах вперше апробують механізм втілення соціального замовлення за бюджетні кошти через неурядові організації. Пілотний проект розпочне роботу у Черкасах уже цього року.

Запуск такого механізму став можливий завдяки адвокаційній кампанії фахівців БО «Від серця до серця» при фінансовій підтримці Міжнародного благодійного фонду «Відродження» та технічній допомозі БО «Світло надії» у межах реалізації проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області».

Так, у межах проекту відбулись численні зустрічі із представниками лікувальних комунальних закладів, серед яких: Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Черкаський обласний наркологічний диспансер та обласний протитуберкульозний диспансер. Також відбулися неодноразові зустрічі із директорами та заступниками управління охорони здоров’я ЧОДА, заступником фінансового управління та першим заступником голови ЧОДА Віталієм Ковалем.

Під час спільних нарад було вивчено досвід інших областей у реалізації такого механізму закупівель послуг, вивчено потребу комунальних медичних закладів у необхідності впровадженні такої схеми отримання послуг.

Наслідком тривалої адвокаційної кампанії від БО «Від серця до серця» стало погодження щодо втілення пілотного проекту у Черкасах. Зокрема, на сьогодні тубдиспансер та СНІД-центр підготували запити на управління охорони здоров’я Черкаської ОДА з проханням щодо виділення коштів, наступним кроком буде закупівля соціальних послуг через неурядові організації.

Ще одним сильним досягненням проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області» стало те, що із квітня до штату Черкаського обласного наркологічного диспансеру введуть трьох соціальних працівників із числа працівників організації. Соціальні працівники надаватимуть послуги вразливим категоріям громадян та здійснюватимуть супровід осіб, які перебувають на замісній підтримувальній терапії.

Зауважимо, що механізм запровадження соціальних послуг за бюджетні кошти  діє у кількох областях України. БО «Від серця до серця» входить до п’ятірки найкращих неурядових організацій, якій завдяки продуктивній співпраці із обласною владою та керівниками медичних закладів вдалось досягнути втілення пілоту щодо закупівлі соціальних послуг через заклади охорони здоров’я.

За повідомленням БО «Від серця до серця».

 

Вгору