21-го січня у світі відзначають Міжнародний день обіймів. Ми обіймаємося, коли щасливі і коли сумні, в гарному настрої, або щоб втішити. Але обійми — це не лише приємний вияв емоцій та почуттів, обійми – це користь для здоров'я.
На честь святкування Міжнародного дня обіймів журналісти "Про все" вирішили розібратися, чому обійматися не лише приємно, а й корисно.
Черкаська психологиня Мар'яна Шевченко розповіла нам про терапію обіймами та змогу позбутися багатьох проблем просто обіймаючись.
Універсальний знак підтримки
За словами психологині, обійми - це невербальний прояв почуттів однієї людини до іншої.
Вченими доведено, що обійми стимулюють центральну нервову систему, знижуючи тривожність і знімаючи напругу. А ще є універсальним сигналом підтримки. Коли ми самі або люди поруч відчувають стрес, переживання, біль – саме обійми можуть покращити стан.
Обійми сприяють виробленню окситоцину, який ще називають "гармоном радості". Завдяки йому людина отримує відчуття щастя та захищеності, але задля того, щоб окситоцин почав вироблятися обійми мають тривати не менше 20 секунд поспіль.
Терапія обіймами
Психологиня розповіла, що обійми можна використовувати, як елемент терапії, особливо вона буде дієвою із жертвами насилля або ж під час групових занять, з метою згуртування учасників.
Сама ж Мар'яна Шевченко розповіла, що у своєму професійному досвіді вона регулярно використовує такий метод. За її словами, є клієнти, які відчувають "тактильний голод" і обійми є невід'ємною частиною їх психологічного зцілення.
Окрім того, щоб обіймати інших можна обіймати самого себе. Це ефективний психологічний прийом, який дає можливість усвідомлювати власну цінність та важливість.
"Доза" корисних обіймів
Крім того, дуже важливо, з ким ти обіймаєшся. Попри всю користь, обійми можуть нашкодити, якщо вас обіймають без згоди, особливо, якщо ви не відкритий до тілесних контактів. Тому важливо для початку запитати - чи не проти він або вона обійнятися.
Обійми, за словами психологині - найдоступніший спосіб підвищити самооцінку та позбавитися від стресу. Експертка розповіла, що вчені дослідили - якщо людину в дитинстві недообіймали, то в дорослому віці вона може бути більш дратівливою та схильною до стресу. Оскільки обійми задовольняють базові потреби особистості, які полягають у відчутті безпеки та захищеності.
За словами Мар'яни Шевченко, багато обіймів не буває, за умови, якщо вони взаємні. Американська психологиня Вірджинія Сатир стверджує, що для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку.
Підготувала Тая Агавердієва
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram