Унікальна ікона оберігає село на Черкащині (відео)

31 жовтня 2015, 16:24

Безымянный

Унікальна ікона, датована серединою 19-ого століття, прикрашає і оберігає храм у селі Журавка на Городищині. Сьогодні громада села відзначає лише 11-ту річницю від дня його відбудови. До цього церква пережила не одне руйнування вогнем і війною, але храмова ікона Святої Параскеви бережливо передавалась від покоління до покоління, повідомляє "Рось".

Жительці села Журавка Галині Шевченко 87 років. Жінка каже: церква завжди займала чільне місце у її житті. А віра у Бога і святих тримає її на цьому світі.

Ікона – не лише окраса храму, свята Параскева вважається духовною покровителькою села. Її було написано спеціально для цієї церкви невідомим майстром ще у середині 19-ого століття. За радянських часів, коли нищилось церковне майно, віряни надійно сховали святиню. Перший храм Святої Параскеви П’ятниці був дерев’яним, він з’явився у середині 19-ого століття, і був вщент знищений вогнем. Натомість постала кам’яна церква, яка не пережила вже більшовицького режиму. А у 2000-му році зусиллями громади та меценатів розпочалося будівництво нового храму. Нині відзначають його 11-ліття.

Свята Парасакева – покровителька родини і хліборобства. І жителі Журавки стверджують: завжди відчувають її заступництво.

Поділитись

Коментарі

Вгору