Уманських дітей на уроки возитиме новенький «Атаман»

25 серпня 2016, 15:55
Фото з мережі

Фото з мережі

Маленьке шкільне свято в Уманському районі відбулось задовго до першого вересня: отримали новенький, щойно з конвеєра, автобус марки «Атаман», українського виробництва. На 30 посадочних місць, просторий і зручний. Урочисто прийняли обнову, прикрасили повітряними кульками, за традицією перерізали стрічку у дверях і навіть відправили у перший рейс – прокатали по селу дітвору з пришкільного табору у Городецькому, пише Черкаський край.

Придбали машину в рамках державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус», на умовах спів фінансування – по 840 тисяч гривень виділили з місцевого та обласного бюджетів.

«Атаман», який пахне ще свіжою фарбою - гарна новина, добра підмога в організації підвезення дітей на уроки. Але до повного вирішення проблеми шкільного транспорту в районі ще далеко. Майже чотири сотні дітей з 20 сіл Уманського району мусять їздити по науку до ближчих чи й дальших сусідів, де школи сучасні, з комп'ютерами та інноваційними методиками на уроках.

- В минулому навчальному році на шкільних перевезеннях працювали 15 автобусів. Більшість з цих машин, що називається позаминулого покоління. Автобуси Дубівського, Затишанського та Рогівського навчально-виховних комплексів в критичному стані, замінити потрібно негайно, стверджує очільник відділу освіти Уманського району Борис Бондар. - Приміром, автобус, яким возять дітей з довколишніх сіл до школи у Дубову, за віком старший від дідусів і бабусь першокласників, досі тримався тільки стараннями водія.

Взагалі техніка транспортного господарства освітянської галузі потребує постійних ремонтів, догляду і на це витрачаються чималі кошти. Щоб утримувати автопарк у належному стані і при цьому економніше витрачати бюджетні кошти, в районі на базі міжшкільного навчально-виробничого комбінату в селі Рижавка облаштовують сервісний центр для обслуговування шкільного транспорту. Тут працюють кваліфіковані майстри, нині вони згідно графіка зайняті техдоглядами автобусів, щоб першого вересня потужна шкільна колона без проблем вирушила на перший дзвінок по своїх школах.

Поділитись

Коментарі

Вгору