Уманському монтажнику скасували виправдувальний вирок

21 вересня 2015, 13:46

суд

Ухвалою апеляційного суду області від 10 вересня за апеляційними скаргами сторони обвинувачення скасовано виправдувальний вирок Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 10 лютого, яким громадянина К. виправдано з підстав недоведеності, що в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення та через недоведеність його вини у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1  ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури в Черкаській області.

Згідно пред’явленого обвинувачення мешканець м. Умань, являючись монтажником по вікнах ПП «Світ Вікон», 28.04.2012 близько 14 год. 30 хв., перебуваючи на лоджії однієї з квартир в м. Умань по пров. І.Богуна, 1/5, під час проведення пожежно-небезпечних робіт з монтажу металевої профільної труби, не вжив всіх необхідних заходів пожежної безпеки, з власної необережності внаслідок самовпевненості, припускаючи, що від його дій не настануть негативні наслідки у вигляді пожежі, здійснив порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, які виразились у неналежному встановленні захисних щитів, за допомогою електрозварювального апарату, провів монтажно-зварювальні роботи, від яких розпочали падати іскри, які потрапили на лоджію іншої квартири вказаного будинку, внаслідок чого виникла пожежа на лоджії та в самій квартирі, в ході якої були знищені лоджія та спальна кімната із речами, які знаходились там, та частково пошкоджені дві інші кімнати, чим спричинено потерпілому матеріальних збитків на загальну суму 213222 грн.

Вказаний вирок суду першої інстанції стосовно громадянина К. оскаржено у апеляційному порядку прокурором, який здійснював повноваження прокурора у кримінальному провадженні у формі процесуального керівництва, та потерпілим.

Завдяки принциповій позиції працівників відділу підтримання державного обвинувачення в суді прокуратури області, які брали участь  у розгляді даного кримінального провадження у апеляційній інстанції, за результатами апеляційного перегляду, апеляційним судом області вказаний вирок скасовано через неповноту судового розгляду, невідповідність висновків суду першої інстанцій фактичним обставинам провадження, істотне порушення кримінального процесуального законодавства та призначено новий розгляд у суді першої інстанції.

Коментарі

Вгору