Уманські майстри хочуть зіткати найдовший “Пояс єднання українців”

09 серпня 2017, 16:51

24 серпня, у День Незалежності, на фестивалі "Шіді-Ріді" уманські майстри хочуть встановити новий рекорд України, і зіткати на старовинному верстаті найдовший "Пояс єднання українців". До встановлення рекорду зможе долучитися  кожен бажаючий, і зіткати свій маленький шматочок великого поясу, пише "Вечірня Умань".

- Пояс єдності  ми розпочали ткати на "Шіді-Ріді  2016", тоді це була просто ідея, що запалила очі  місцевих майстрів і переросла у рекорд, який стане символом творення міцної України. Адже, якщо кожен старанно буде ткати всій клаптик поясу, то в результаті, його ніхто і ніколи не розірве і не розділить, - розповідає співорганізатор фестивалю Софія Чорномаз.

Автор ідеї створення "Поясу єднання" - місцева майстриня Владислава Швець, яка цьогоріч захотіла встановити рекорд  України, і зібрала  команду з 10-ти людей, які  щодня  вчаться такати пояс.

- До нас долучилися як  відомі майстри так і  люди, які вперше у своєму житті сіли за ткацький верстат. Наймолодшій майстрині було 8 років, найстаршій - 60.  Саме ці  люди  закладатимуть основу рекорду, - розповідає Владислава Швець.

15 метрів довжини, 5 сантиметрів ширини, 12 годин роботи і 5 кольорів, що символізують прапори, які творили історію України.

- Для поясу ми обрали кольори трьох прапорів:  червоно-чорний прапор УПА, синьо-жовтий прапор незалежної України і між ними Помаранчева революція. Білий взяли за основу, - розповідає Владислава Швець.

Розпочнуть ткати пояс о 09:00. До 14:00 десять майстринь закладатимуть основу для рекорду, а після того, до 21:00, за ткацький верстат зможе сісти кожен бажаючий   і долучитися до встановлення рекорду, зіткавши свій маленький шматочок великого "Поясу єднання українців".

 

 

Коментарі

Вгору