Уманські хасиди починають «тіньову співпрацю» з районною радою?

27 травня 2014, 15:08

Жителі вулиці Пушкіна, 21 досі чекають, коли збудований на дорозі Бодровим і хасидами паркан знесе нова влада. Змінилася країна, змінився Президент, змінилося керівництво в Умані. Проте досі усе залишається по-старому. Більше того - несподівано на захист хасидів став голова районної ради, який ще недавно говорив, що він з народом. А його друг і побратим Андрій Столяр обіцяв на сходах виконкому, що перший валитиме паркан, який став стіною між уманчанами та хасидами, інформує "Вечірня Умань".

- Одного ранку ми прокинулися і замість дороги побачили бетонний паркан. Ось уже четвертий рік мій внук, йдучи вранці в школу, змушений обходити лишніх 700 метрів. Ми всі ці роки боролися, подавали в суд. В Умані ми виграли судове засідання, але програли апеляцію в Києві. Зараз, зі зміною влади, ми знову намагаємося повернути собі дорогу, яку незаконно у нас забрали, - розповів житель цього будинку, пенсіонер Дмитро Науменко.

Раніше на місці паркану була дорога, якою ходили всі жителі прилеглих будинків. З часом ту ділянку біля дороги продали громадянину США під їдальню для паломників-хасидів та встановили посеред дороги паркан. І ось уже четвертий рік паломники запевняють, що ділянку купили і паркан поставили законно, і на те є всі документи.

Коли в людей увірвався терпець, вони той паркан знесли. Але згодом його поновили, а проти учасників знесення відкрили кримінальні справи.

І ось уже у новій країні у міськвиконкомі проходить зустріч хасидів і громадських активістів, де новий голова районної ради Олександр Дячук раптом став на захист хасидів. На зустрічі «без преси» з хасидами і громадськими активістами він запевняв учасників зустрічі, що у «загарбників дороги» із документами начебто все добре. Про «таємну зустріч» журналісти дізналися випадково, як і те, що Олександр Дячук до своєї роботи в районній раді працював управляючим у хасидів. Якраз тоді, коли ставили злощасний паркан.

- Там підробні документи. Так уже сталося, що Олександр Дячук працював у Натана. А сьогодні він став головою райради і дуже сильно вболіває за хасидів, і навіть цього не приховує, – розповідає координатор ВО «Майдан» Володимир Гончарук. – Тож і цю зустріч, я так розумію, він й організував. Але не дивлячись на це, ми будемо продовжувати боротися за справедливість. Нам уже почали погрожувати фізичною розправою, якщо й надалі будемо зачіпати це питання.

Сам же Олександр Дячук заперечує будь-яку особисту співпрацю із хасидами та запевняє, що дану зустріч в міські раді організувало керівництво міста.

- Зібрання робив не я. Мав цю зустріч організувати секретар міської ради Олександр Цебрій, але очевидно в нього не вийшло прийти, - коментує ситуацію голова Уманської районної ради Олександр Дячук. - На зустрічі обговорювати болючі питання: наметового містечка, дороги. Стосовно паркану, то нехай зносять. Я не ставав за захист хасидів. Посидів на нараді 5 хв, і пішов. Щодо відсутності ЗМІ на зустрічі, то їх мали кликати ті, хто організовував зустріч. Чим закінчилася зібрання мені невідомо. Але я завжди за мир.

Проте секретар міської ради Олександр Цебрій стверджує, що міська влада не організовувала жодних зібрань.

- Я не збирав на перемовини. Якби я їх організовував, то як мінімум був би там присутній, - коментує ситуацію Олександр Цебрій. – Перемовини між жителями будинку, що по вулиці Пушкіна, 21 та хасидами, дійсно ведуться. Але щодо організації їхньої зустрічі в стінах міської ради вперше чую.

Хто організував зібрання та на користь кого буде вирішене питання дороги - невідомо. Проте, уже сьогодні вирішується, як довго «нова влада» втримається з такими підходами до захисту своїх земляків.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору