Уманські бізнесмени повстали проти Антона Яценка

27 серпня 2015, 13:36

1

73 позачергова сесія міської ради видалася гарячою, як ніколи. На  порядку денному було всього 5 питань. Останнє – про розгляд постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23 липня щодо в.о. міського голови Олександра Цебрія. Проте найбільшого галасу наробило «повстання» бізнесменів проти народного депутата Антона Яценка... Вони стверджують - лавина добрих справ від депутата були зроблені "в кредит", пише Вечірня Умань.

2

Про розгляд постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23 липня доповідав начальник юридичного відділу Уманської міської ради Антон Гришак.

- 2 червня 2015 року Черкаським адміністративним судом була прийнята постанова, якою було зобов’язано Уманську міську раду повторно розглянути постанову апеляційного суду Черкаської області від 27.03.2015, у якій Цебрія О.В. притягнуто до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення та прийняти рішення в межах власних повноважень згідно до чинного законодавства, - виступав із трибуни Антон Гришак. -  У даному випадку радою має бути розглянуте рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності посадової особи органу місцевого самоврядування. Відповідальність за корупційні адміністративні правопорушення передбачені у вигляді штрафу або у вигляді зняття права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. У даному разі на Цебрія О.В. було накладене стягнення у вигляді штрафу. На підставі вище викладеного пропонується взяти до відома постанову апеляційного суду Черкаської області від 27,03,2015 у справі якої Цебрія О.В. притягнуто до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення.

Депутати інформацію вислухали, взяли її до відома, а далі почалося справжнє «повстання». Депутат міської ради Надія Тульчинська та бізнесмени виступили проти Антона Яценка. У кожного з них склалася своя життєва історія з нардепом.

3

Надія Тульчинська у своєму виступі розповіла про те, що напередодні сесії Антон Яценко розіслав кожному депутату міської ради листи «щастя». У них він погрожував депутатам кримінальною відповідальністю, якщо вони не відсторонять від посади в.о. міського голови та секретаря міської ради Олександра Цебрія.

- Всеукраїнське об’єднання «Свобода» розцінює це як тиск і політичний шантаж. Ми, депутати Уманської міської ради, діємо на підставі закону про місцеве самоврядування. Я не бачила в цьому законі  статті, де було б написано, що нами керують депутати інших рад – районної, обласної, Верховної, - говорить Надія Тульчинська. -  Є таке в законі про місцеве самоврядування, що депутат Верховної Ради вказує нам за що голосувати? Нема такого в законі! Що робить Яценко? Порушує закон – втручається в діяльність депутатів . А кримінальною відповідальністю погрожує депутатам Уманської міської ради. Його вимоги і погрози – це втручання в діяльність депутатів Уманської міської ради.

А  далі пішла важка артилерія. Своє слово проти діяльності Антона Яценка сказали представники місцевого бізнесу та громади міста.

Голова правління «Уманьавтодор»: Антон Яценко досі не оплатив виконані роботи по асфальтуванню

4

- Антон Яценко звернувся до нашого підприємства з проханням за його сприянням виконати роботу по облаштуванню і асфальтуванню доріг, вулиць. Він мав оплатити ці роботи. Але насправді вийшло так, що зараз він переховується, ніхто ці роботи не оплачує. У мене є інформація, що є й інші підприємства, які зробили асфальтування, освітлення вулиць і опинилися в такій самій ситуації. За нами колективими стоять люди, їхні сім'ї. Ми повинні забезпечувати життєдіяльність своїх підприємств. Я прошу вас якось вплинути на на народного депутата, посприяти вирішенню даного питання. Бо так не можна ставитися до свої виборців.

Директор приватного підприємства «Світ вікон»:  На Антон Яценко у списку наших боржників

5

У нас склалася подібні ситуація, що і на підприємстві «Уманьавтодор».  Минулого року до нас звернувся представник штабу Антона Яценка щодо питання заміни вікон  у школах та дитячих садках сіл Дубова, Косенівка, Кучубіївка, Угловата, Оксанина, Сушківка.  Звичайно, що вся робота робила «за сприяння». Ми свою роботу виконали на всі 100%. Але з іншого боку питання висить у повітрі. Питання фінансування. Домовлялися про роботу ми усно – представники виборчого штабу: «Є робота. Давайте зробимо максимально якісно і за мінімальні гроші». Домовилися – попрацювали. Як бачите, працювали, працювали, і недопрацювали. Не з нашого боку.

Директор Уманського дендрологічного парку «Софіївка» НАН України: Я вірив в порядність Антона Яценка, а тепер дивуюся його поведінці

6

Антон Яценко також відкрив проти мене кримінальне провадження. А тепер розкажу чому. Взимку, 4 січня до мене звернулася його помічниця із проханням покатати дітей школи-інтернату в кількості 42 чоловіки на конях. Я погодився, але сказав, що потрібно через бухгалтерію придбати для них квитки. Вартість одного 10 грн.  Потім мені сказали, що дітей буде 240. Кажу, добре. Заплатіть тоді 2 400 грн. до каси. Вони заплатили, а наші працівники покатали дітей.

А вже 15 січня я отримав 5 звернень від нардепа: на якій підставі вхідні квитки; представте тендерні ваші договори за 5 років; по даних Інтернету «Софіївку» щороку відвідує 500 тис. чол., а по наших даних у двічі більше, є підозра, що ви продаєте «ліві» квитки і прикарманюєте бюджетні кошти; кому належить ресторан; кому належить кафе.

Я був здивований цими листами. Адже в нас  з ним були нормальні відносини. Коли Антон Володимирович перший раз балотувався, я особисто думав, що прийде багата людина, вкладе інвестиції. У той же сміттєзавод. Чесно кажучи, в душі я вірив, що це людина порядна. Організовував Яценку дві зустрічі. Він нам 6 комп’ютерів подарував. Хоча в мене з’явилася інформація, що насправді їх Березенко купив.

Серед уманчан зараз ходять чутки про безкоштовних вхід до «Софіївки». Але я не можу вирішити даного питання як директор. Є закон про природний заповідний фонд. Там чітко написано, що адміністрації ботанічних садів, дендропарків та інших природно-заповідних об’єктів мають право встановлювати вхідну плату.

Від Яценка ми отримали 5 отаких листів. Він написав Авакову, що в «Софіївці» гроші течуть «наліво». Він написав у Кабінет Міністрів, у президію Академії Наук. Він був на прийомі в Бориса Патона, той його вислухав і випровадив. І на підставі цього всього проти «Софіївки» відкрито кримінальне провадження.

Я дуже радий, що сьогодні нарешті уманчани почали розуміти кого обрали депутатом. Ну, хіба можна так ображати, принижувати честь і гідність? Ця людина непорядна, аморальна. Якщо зайти в Інтернет і подивитись, скільки він украв у держави – про це всі кажуть, про це всі знають. Я розумію, що мені з Яценком не судиться, - він купить будь-який суд сьогодні в нашій державі.

Наталія Білецька: «Я приїхала на операцію, а грошей на її проведення нема...»

7

Антон Володимирович погодився зробити мені операцію. Направив мене до Києва.  Зв’язав зі своєю помічницею. Вона до мене зателефонувала і сказала, аби я приїхала на діагностику. Я поїхала, мені призначили день операції. В мене хворі обидва ока – глаукома і катаракта.  Приїхала я на операцію, і виявилося, що Антон Яценко гроші на лікування не перерахував. Ледве до нього змогла додзвонитися. А він мені каже: «Ви знайшли гроші на дорогу? Знайшли на ліки? Шукайте і на операцію». Все. Мені стало дуже погано, поклали в палату, а вечорі зробили операцію. Зателефонувала до нардепа після операції, вже виписали на третій день – щоб доїхати додому. А він мені: «В мене грошей нема. Давати я не буду!». Все. Так, що такий депутат в Умані. Він зовсім не потрібний. Він тільки пише, що допомагає. А насправді, ні.

Антон Яценко відреагував на звинувачення постом у мережі "Facebook". Він розповів про кримінальні справи, які були порушені проти деяких, хто виступав. З документами можна ознайомитись за посиланням. 

«На черговій сесії міської ради кадрове питання щодо зняття з посади офіційно визнаного корупціонера, за те, що сам собі подарував землю в центрі Умані, а учасникам АТО знайшов лише на сміттєзвалищі, тимчасово виконуючого обов’язки мера Умані Олександра Цебрія так і НЕ БУЛО розглянуто. Натомість під головуванням крадія Льоліка-Цебрія влаштували аматорський «дискусійний клуб», під час засідання якого активно критикували народного депутата Яценка. 

Найбільше обурювався директор дендрологічного парку «Софіївка» Іван Семенович Косенко. На те в Івана Семеновича щонайменше дві причини.
Перша: за моїми зверненнями, проти Івана Семеновича порушено кілька кримінальних справ за розкрадання та привласнення грошових коштів...
Друга: я наполегливо борюся за те, щоб для уманчан вхід до «Софіївки» був безкоштовним.

Дуже радий, що Цебрій опинився поряд з Косенком. Замість того, щоб підняти питання безкоштовного входу до «Софіївки» для уманчан, Льолік-Цебрій та дідусь Косенко поливали брудом депутата Яценка. Чергове свідчення того, що все це одна «шайка-лейка».

PS. Викладаю офіційні листи щодо кримінальних справ по панові Косенку. І обіцяю дідусю Косенку, що ці документи не останні. Будуть ще!» - написав нардеп.

1

Поділитись

Коментарі

Вгору