Уманські батьки б’ють на сполох через “групи смерті”

27 лютого 2017, 18:25

«Море китів», «f57», «Тихий Дім» «Розбуди мене о 4.20» - лише невелика частина так званих груп смерті, що популярні нині серед підлітків. Не оминуло це і уманських школярів. Містом ширяться чутки, що серед учнів Умані також є учасники гри, пише 04744.info.

Зважаючи на критичну ситуацію та самогубства, скоєні під впливом даних груп смерті в Україні та за кордоном, в більшості шкіл Умані були організовані екстрені батьківські збори. На них батькам пояснювали, в чому полягає смертельна загроза цих ігор та як вберегти дітей.

Речник Уманського відділу поліції у ГУНП в Черкаській області Леся Усенко оприлюднила офіційне звернення, в якому закликала батьків приділяти більше уваги психологічному стану кожної дитини, перевіряти шкіру на наявність пошкоджень, а при їх виявленні - вияснити походження.

Нагадуємо, що для більшості учасників – це просто забавка. Останнім часом подібні групи стали досить відомими, частково завдяки розголосу в ЗМІ.

Суть гри полягає в наступному. Так звані "куратори" дають підлітку завдання. Одним з перших є - надіслати свою геолокацію та перейти за вказаним йому посиланням. Після цього у жертви запускається таймер, який відраховує час на життя. Водночас дитині рекомендується постійно слухати специфічну музику.

З часом завдання стають складнішими. Наприклад, вбити тварину, стояти на краю мосту, вишкрябати лезом кита на руці або прокинутись о 4.20 та відкривши газ в кухонній плиті, читати заклинання. В якості доказів, підліток змушений постійно надсилати фотозвіти про виконання завдань. Якщо дитина відмовиться виконувати будь-яке із завдань, «куратор» починає погрожувати підлітку розправою або заподіянням шкоди його сім'ї.

Тому усіх батьків просять бути уважнішими та пильнішими до своїх дітей. Звертати увагу на настрій, слідкувати за їхньою активністю та поведінкою. Намагатися проводити більше часу разом, аби вберегти підлітків від небезпеки.

Вгору