Уманські активісти заявляють, що викрили злочинне угрупування з Донбасу

22 травня 2015, 08:42

847513

В Умані правоохоронці спільно з активістами затримали людей, яких підозрюють у шахрайстві. Представники громадськості переконані: в місті працює злочинне угрупування у складі близько 15 осіб, яке видурює з людей гроші.

Як розповів голова міської організації ВО "Свобода" Сергій Яремчук у коментарі кореспонденту vikka.ua, до них надійшло звернення про те, що кілька осіб у місті пропонують уманчанам різноманітні соціальні пакети, збирають у них паспортні дані й потім грабують. На думку Яремчука, таких ошуканих містян – близько півсотні. Він розповів, що коли активісти виявили місце перебування грабіжників, ті намагалися з ними "домовитися": за певну суму тихцем поїхати з міста.

"Всі вони говорили російською. Мали або російську прописку, або луганську чи донецьку. Їздили на дорогих авто, деякі з яких навіть не зареєстровані в Україні, – говорить Сергій Яремчук. – Ми сказали, що з міста їх "випустимо" хіба до рук правоохоронців. Також вимагали, щоб вони повернули кошти тим, кого ошукали".

Чотирьох підозрілих людей правоохоронці вчора затримали. У міліції розповіли, що невідомі стояли біля автомобіля, власника якого серед них не було. Їх запросили до райвідділку для встановлення осіб. Під час перевірки виявили в машині кастет. Нині в УМВС відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання зброї.

Втім після обшуку автомобіля людей відпустили, оскільки підстав для затримання не побачили. В міліції уточнили, що насправді в людей не "східна" прописка. За їхньою версією, лише в одного з чоловіків була прописка м. Луганськ, ще двоє – з Полтавщини, а четвертий – із Києва.

Вчора ввечері активісти знов затримали двох із чотирьох відпущених правоохоронцями чоловіків. Їх удруге передали до рук працівників міліції. Щоправда цього разу з активістами прийшла жінка, яка подала заяву про те, що її обікрали. Тож цього разу в міліції відкрили також кримінальне провадження за статтею "Шахрайство".

За словами свободівця Сергія Яремчука, під час допиту затримані зізналися, що їхні спільники поїхали в місто Черкаси. Він підозрює, що через слабку реакцію правоохоронців тепер обдурювати почнуть і жителів обласного центру.

Поділитись

Коментарі

Den сказав:

А у милиции нет полномочий задерживать по “лёгким” статьям. Спасибо новому КПК. Так, что будут они обворовывать людей ещё и не раз, а потом чухнут и ментов “драть” будет руководство за рост лиц скрывающихся от суда и следствия. Так, что в конечном итоге ЄРДР закроют бандитов снимут с розыска “Воруйте и мошейничайте на здоровье”! Всё для ЛЮДЕЙ

Вгору