ПАТ "Уманьферммаш" – найбільше промислове підприємство регіону, що вижило у всіх штормах і буревіях економічної кризи. Умань особливо цінує цей завод. Адже це «становий хребет» місцевого бюджету (до 30 відсотків надходжень) і годувальник, що дає надійний заробіток сотням людей (середньомісячна заробітна плата у першому півріччі – понад три тисячі гривень). Головний спонсор, що безвідмовно допомагає школам, лікарням, дитсадочкам. Будує житло і ремонтує дороги – вулиця Енергетична, що веде до заводу, найвпорядкованіша у місті. Це при тому, що останні роки на підприємстві наростають проблеми. Заводчани тривожаться за стан рідного «Уманьферммашу», та й для всього міста цей завод означає багато. Днями Умань облетіла звістка, яка додає оптимізму: «Уманферммаш» має нового дуже перспективного інвестора. Не з Донецька, як раніше – з Києва, інформує "Черкаський край".
Новину детально прокоментував на прес-конференції генеральний директор заводу Анатолій Ліпкан. За минулі 10 років «Уманьферммаш» пережив кілька дуже різних періодів своєї історії. Був потужний ривок у виробництві, у нарощуванні соціальної інфраструктури, коли інвестором заводу став маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча. Тоді виросли житлові будинки, стадіон у місті, агроцехи в селах. Але коли після маріупольського комбінату прийшов новий інвестор налагоджений ритм порушився. «У розвиток, модернізацію виробництва надходжень практично не було, - сказав Анатолій Васильович. – Те, що завод працював отримував замовлення, зберіг соціальну інфраструктуру, навіть не втратив добрих традицій – все це завдяки спільним зусиллям колективу. Але в такий умовах виробництво довго існувати не може. Без розвитку, постійної модернізації будь-який завод, тим більше машинобудівний не має перспективи, майбутнього». І машинобудівники пішли що називається ва-банк – почали шукати нового інвестора для свого заводу. Крок непростий навіть для такого досвідченого і талановитого керівника, як А.В.Ліпкан. Але пошук був успішним і вже з першого липня вступила в дію угода з новим інвестором - київським ТОВ «Фірмабуд». До цього підприємства перейшов контрольний пакет акцій «Уманьферммашу».
- Перевага нової спілки вже в тому, що нам гарантують повне сприяння у модернізації виробництва, запровадженні нових технологій, - продовжив генеральний директор. – В ці дні ми, як кажуть, збираємо виробництво під один дах. Наш ливарний цех розташований на іншому кінці Умані, тепер переводимо його на основну територію, тут є вільні приміщення. А ділянку колишнього ливарного постараємось вигідно продати. Намічено ще кілька таких операцій, спрямованих на економію. Машинобудування для аграрного сектора , як було завжди, наш головний профіль, але продовжуємо також співпрацю з металургами. Ми ж ще з маріупольцями освоїли виготовлення обладнання для прокатних станів.
На запитання про соціальний захист своїх працівників та інфраструктуру, якою славиться «Уманьферммаш», відповідь генерального директора була однозначна: соціальний пакет буде збережено за будь-яких умов. Всі програми залишаються у дії. І їдальні з символічними цінами, і допомога ветеранам, і спортивні майданчики, і підтримка заводчан у важких життєвих обставинах, і все інше.
Ще одна унікальна особливість «Уманьферммашу»: ПАТ має власний потужний відділ капітального будівництва, який споруджує житло. І нинішньої весни заводчани заклали новий 90-квартирний будинок в гарному місці – в кінці вулиці Леніна, нульовий цикл уже завершили. Тут виростає ще один заводський мікрорайон, не гірший, ніж на вулиці Котовського над Осташівкою.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram