Уманчанин возитиме до Китаю ДНК загиблих тварин для клонування

18 лютого 2022, 18:47

Уманчанин Ігор Маснюк допомагатиме людям повернути загиблих тварин. Нещодавно він заснував компанію «Maks» і співпрацює з китайськими вченими, які займаються клонуванням домашніх улюбленців.

На цю ідею підприємця наштовхнув інцидент, під час якого загинув один із його котів.

- У мене був котик, який жив на роботі, – розповідає Маснюк. – Кілька місяців тому його випадково задавили автівкою. Я його дуже любив і возив повсюди із собою. Я одразу задався питанням, чи можна зберегти його для подальшого клонування. Мені колись потрапило на очі відоме тревел-шоу, в якому розповідали про компанію в Китаї, яка без проблем клонує тварин. Після трагедії, я ще швидшими темпами заглибився у цю тему.

Уманчанин зв’язався із представниками китайської компанії «Сіноджин» і вже невдовзі йому вдалося підписати контракт про співпрацю. Окрім цього, чоловік передав їм на зберігання біологічну тканину свого загиблого кота. Свою фірму назвав якраз на його честь.

- Я придбав спеціальний холодильник для перевезення біоматеріалу, - продовжує Ігор. – Нам Китай дав формулу розчину, в який опускається матеріал. Так я відправив ДНК зі своєї тварини. В них є спеціальний пристрій, який обирає найкращі клітини для подальшого клонування. Поки я не буду клонувати кота. Почекаю, може відляже від серця ця втрата. Його кличка була Макс. Тому я так і свою фірму найменував.

Компанія «Maks» надає послугу з транспортування відібраних зразків померлих тварин в Китай і повернення в Україну вже клонованої особини. Процес відтворення є аналогом сурогатного материнства.

- Сурогатній мамі-тварині підсаджуватиметься ДНК померлої тварини, - пояснює підприємець. – Процес клонування відбуватиметься протягом 3-4 місяців. А потім вже або власник сам їде забирає, або доручає це нам. Ми перші в Україні, з ким китайці підписали контракт. Тепер ми є офіційними представниками компанії «Сіноджин».

Послуги із забору клітини та збереження коштуватимуть 2,5 тисячі доларів. Клонування оплачується окремо.

- Забір і зберігання клітини протягом 10 років коштує приблизно 2,5 тисячі доларів, -  рахує Маснюк. – У нас вже було одне замовлення на це. В тому випадку люди ще поки думають, чи варто клонувати. Саме клонування коштуватиме окремо. Суми різні і залежать від породи та розмірів тварин. Загалом, відтворити можна буде навіть улюбленого коня. В  Україні вже є люди, які скористались цією послугою. Також є власники померлих тварин, які мали бажання й кошти, але не знали, куди звернутися.

Якщо знайдуться ті, хто захоче клонувати свою тварину, чоловік дав кілька порад.

- Найперше, потрібно замотати тіло тварини в мокрий прохолодний рушник, - пояснює Ігор. – Потім помістити його в прохолодне місце. Забір клітин треба зробити протягом 24 годин. Ми або самі виїжджаємо до клієнта, або він їде до нас. Конкретно забором матеріалу займається досвідчений ветеринар. Я довго шукав якісну клініку. Зупинився на ветклініці «Айболіт», яка розташована в місті Умань. Вона об’єктивно одна з кращих по країні.

Зберігання клітин домашніх улюбленців та транспортування буде входити в один цінник. Про це Ігор Маснюк домовиться із компанією «Сіноджин».

Охочі дізнатися більше про послугу, можуть зателефонувати за номером 0688050088, або звернутися за адресою ветцентру «Айболіт»: місто Умань, вулиця Герцена, 29.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору