Уманчани вимагають повернути дорогу, яку віддали хасидам

15 травня 2014, 21:56

Сьогодні в Умані відбулось засідання ВО “Майдан” м. Умані, на якому активісти вимагали повернути дорогу мешканцям будинку вул. Пушкіна, 21, що знаходиться в районі паломництва хасидів, інформує УНН.

Уманські громадські організації та представництво ВО “Майдан” м.Умані знову підняли питання дороги до будинку на вулиці Пушкіна, 21, яку попередня влада продала разом з ділянкою паломникам-хасидам.

- Одного ранку ми проснулись і замість дороги побачили бетонний паркан. Ось уже четвертий рік мій внук, йдучи вранці в школу, змушений обходити лишніх 700 метрів. Ми всі ці роки боролися, подавали в суд. В Умані ми виграли судове засідання, але програли апеляцію в Києві. Зараз, зі зміною влади, ми знову намагаємося повернути собі дорогу, яку незаконно у нас забрали, - розповів пенсіонер Дмитро Науменко, мешканець цього будинку.

Люди розповідають, що раніше там була ветеринарна лікарня, і була дорога, якою ходили всі мешканці прилеглих будинків. Згодом ці ділянки були продані громадянину США, який облаштував там столову для паломників-хасидів, які щорічно приїжджають в Умань на святкування іудейського Нового року Рош-Га-Шана. Хасиди ж запевняють, що ділянку купили і паркан поставили законно.

- Наші юристи перевіряли документацію і повідомили, що з документами у нас все нормально. Ми не підприємці, ми не заробляємо гроші. Тут, у столовій, безкоштовно годують паломників. Ми поважаємо українців і ваші закони, тому якщо попередня влада зробила щось незаконно, то ми не винні. Якщо так вийшло, то треба знайти спільну мову. Я можу попросити власника ділянки, щоб він дозволив користуватися цією дорогою 7-8 місяців на рік, коли немає паломників, — пропонує Натан, представник власника ділянки.

На засіданні був присутній голова Уманської районної ради Олександр Дячук, який говорив, що начебто з документами у паломників хасидів все нормально. Представники громади наполягали на іншому і показували документи, яких за чотири роки боротьби зібралось чимало. Мешканці будинку з представниками власника ділянки так і не знайшли спільного рішення. Активісти кажуть, що почали надходити погрози з вимогою припинити боротися за дорогу.

- Почали надходити погрози і вимагають, щоб ми перестали цим займатись. Але ми не боїмося і будемо боротись, адже уже чотири роки порушуються права уманчан”, — наголосив координатор ВО “Майдан” м. Умані Володимир Гончарук.

Поділитись

Коментарі

Вгору