Умань приєднається до міжнародного культурного проекту European Heritage Days

31 серпня 2016, 19:13

b1d237aad44a95e3871fc116e6241517_LУ відповідь на пряму двосторонню зацікавленість у співпраці, проведено ряд зустрічей та перемовин з боку міського голови Умані Олександра Цебрія з адміністрацією міста Львова. Цьогоріч Управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради запросило й Умань приєднатися до міжнародного культурного проекту , пише 04744.info із посиланням на Рідну Умань.

European Heritage Days або Дні європейської спадщини проходять кожного вересня по всій Європі. Ідея святкування належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині — нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що одним роком пізніше ця ініціатива була запропонована на конференції Європейської ради як угода про захист архітектурної спадщини Європи. З 2010 року Львів підтримує цю ініціативу.

В рік відзначення 400-ліття першої писемної згадки, на запрошення Львова, Умань приєднується до міжнародного культурного проекту.

Про Дні європейської спадщини

European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня у 50 країнах. Це час, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Протягом вересня в кожній країні Європи проходять численні події та заходи, присвячені різним темам. Їхній загальний принцип — не лише розкрити багатство та розмаїття спільної спадщини в контексті міжнародного культурного діалогу, а й привернути увагу до численних національних і регіональних особливостей.

Ідея

«Культурна спадщина live» – так можна охарактеризувати ідею, яка вже 33 роки активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік безкоштовно відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх.

Дні європейської спадщини у Львові

Львів – перше українське місто, яке бере участь у European heritage days та активно запрошує й інші міста України до участі в ініціативі. У 2016 році Дні пройдуть 24 – 25 вересня під гаслом «Сади і парки Львова: жива історія міста». Коли ми говоримо про міську спадщину, то часто забуваємо, що місто - це не лише будівлі і вулиці, а й зелені простори, які є не менш характерними елементами міст і можуть розповісти багато цікавих деталей із побуту мешканців. В рамках святкування передбачено безкоштовні екскурсії містом, парками та садами Львова, ознайомлення з об’єктами, які зазвичай недоступні для загального огляду. Всі заходи у Львові здійснюються Львівською міською радою у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

У програмі – піші та велопрогулянки міськими садами, парками та скверами, дискусії, міська гра-квест та виставка фотографій. Як і у попередні роки, участь безкоштовна, але на більшість заходів необхідна попередня реєстрація. Цього року Дні європейської спадщини пройдуть також в інших містах України, зокрема в Києві, Одесі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку та Херсоні.

У 2016 році приєднатися до міжнародного культурного проекту «Дні європейської спадщини» запрошено й місто Умань.

Гасло участі Умані в Днях європейської спадщини: «Умань: місто-сад у серці України».

Основні принципи заходу:

  • Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі;
  • Перевага надається об'єктам, які зазвичай не відкриті для громадськості;
  • У відкритих для відвідання спорудах мають бути підготовлені спеціальні заходи, такі, як нетипові екскурсії, виставки, концерти і шоу;
  • Відвідання пам'яток повинно бути безкоштовним;
  • Особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;
  • Загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись у всій Європі.

Організатори запрошують активних, креативних, привітних та комунікабельних людей стати волонтерами на заході «Дні європейської спадщини - 2016», який відбудеться в Умані 24 та 25 вересня 2016року. Ви можете вже сьогодні приєднатись до команди організаторів та проявити свої організаційні навики у формуванні та наповненні програми заходу; стати волонтером-координатором під час цікавих екскурсій у закритих або маловідомих місцях Умані, а якщо Ви вважаєте себе добрим фото- чи відеооператором – можете долучитись для фото- та відеозйомки екскурсій під час заходу!

Щоб стати волонтером, потрібно заповнити відповідну форму за посиланням:https://docs.google.com/forms/d/1HULCzRuXFXj-dxy-5rW_3eTeQzOWb4xsBUsc-z-yraw/prefill#responses

Або написати листа на електронну пошту: ehduman2016@gmail.co

Заявки приймаються до 16 вересня 2016 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору