На ПАТ «Завод «Маяк» розроблені та підготовлені до серійного виробництва снайперська гвинтівка ручного перезарядження VPR -308 (7,62х51 мм), самозарядна снайперська гвинтівка VPR-338 (8,6х70 мм), а також штурмові самозарядні гвинтівки MZ-15 (5,56 мм) і MZ- 10 (7,62х51 мм).
Про це заявив в.о. генерального директора ДК «Укроборонпром» Юрій Терещенко, повідомила прес-служба концерну.
За його словами, Міністерство оборони України ще на стадії розробки висловило зацікавленість у придбанні цих гвинтівок. Наші вироби вдвічі дешевше кращих зарубіжних аналогів, при цьому повністю відповідають міжнародним стандартам. «Укроборонпром» готовий забезпечити українську армію сучасною стрілецькою зброєю.
Концерн приступить до серійного виробництва після завершення державних випробувань.
Директор ВАТ «Завод «Маяк» (входить в управління ДК «Укроборонпром») Олександр Перегудов вважає снайперські гвинтівки VPR-308 (7,62х51 мм) і VPR-338 (8,6х70 мм) найбільш успішними розробками підприємства.
За його словами, VPR-338 призначена для ураження малих за розміром цілей на відстані до 1300 м і матеріальних об'єктів (радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці) на відстані 1500 м. Гвинтівка має ручне перезарядження. Її вага без патронів становить 9,8 кг при темпі стрільби 15 пострілів на хвилину. VPR-308, крім відмінності у калібрі, значно легша - її вага становить близько 7 кг, прицільна дальність - до 900 м.
- Живучість наших гвинтівок досить висока. Для VPR-338 ресурс при збереженні заявленої купчастості стрільби складає до 2000 пострілів при загальній живучості виробу 10000 пострілів. Для VPR-308, відповідно, 6000 і 10000 пострілів, - зазначив директор ВАТ «Завод «Маяк».
Перегудов підкреслив, що «в наших гвинтівках реалізований ряд нових для України конструктивних рішень. Передбачена установка прицілу під 45 град. разом зі снайперським прицілом. Він необхідний для протидії несподіваним рухомим цілям на малих дистанціях. У гвинтівках передбачене регулювання приклада по довжині і по висоті. Для точного прицілювання і зменшення похибки при стрільбі сошки винесені майже в кінець ствола».
- На даний час вирішені питання з організації виробництва вітчизняних стволів для стрілецької зброї на основі сучасних технологій. Це дозволить розширити номенклатуру виробленої продукції та розширити ринки збуту, - підкреслив Перегудов.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram