Україна повинна стати мостом між Європейським Союзом і Росією, – Фірташ

21 травня 2014, 15:30

Україна повинна стати мостом між Європейським Союзом і Росією.

Про це заявив власник Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ в інтерв’ю австрійській газеті «Die Presse».

- Україна повинна стати незалежною і нейтральною», – сказав Дмитро Фірташ. «Для України підходить статус як у Швейцарії. Від цього отримають вигоду всі: Росія, Європа, але насамперед – Україна, – додав бізнесмен.

Дмитро Фірташ підкреслив, що Україна повинна будувати добрі стосунки і з Європою, і з Росією, і не намагатися робити вибір між ними. «Деякі вважають, якщо Україна вступить до ЄС, Європа вирішить всі проблеми України. Інші хочуть вступити до Митного союзу, щоб для нас все зробила Росія. Тому Україна знаходиться на постійному шпагаті. Але нам потрібні хороші відносини і з Європою, і з Росією», – сказав Дмитро Фірташ.

Говорячи про шляхи виходу із кризи в Україні, Дмитро Фірташ зазначив, що необхідне проведення президентських виборів для легалізації влади, перехід до парламентського устрою і розширення повноважень регіонів. За словами бізнесмена, українці не сприймають централізовану модель управління, коли в областях залишається тільки 15% зібраних коштів, а решта грошей перераховується в центр.

- Нам потрібна федеративна система, як в Австрії, Німеччині чи США. Регіони повинні отримати ряд переваг, обирати своїх власних губернаторів і уряд. Зовнішня політика повинна залишитися сферою центрального уряду. Україна повинна залишитися цілісною. Надалі вона повинна функціонувати по-іншому. По-друге, нам потрібна парламентарна система. Не можна бути трішечки вагітною: наполовину парламентською, наполовину президентською. Коли ми вирішимо це питання, усунеться багато проблем, – сказав Дмитро Фірташ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору