Україна і Європейський Союз підписали політичну частину угоди про асоціацію.
Про це повідомив на своїй сторінці у соціальному мікроблозі Twitter виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Андрій Дещиця, інформують "Українські Новини".
Церемонія підписання відбулася в Брюсселі (Бельгія) на позачерговому саміті "Україна-ЄС" у рамках саміту глав держав і урядів країн-членів ЄС.
У підписанні документа з боку України взяв участь прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, з боку ЄС - Президент Ради ЄС Герман ван Ромпей, інші керівники європейських інститутів, а також лідери країн-членів ЄС.
До підписаних положень угоди належать преамбула, розділи 1 (загальні принципи - розділяється на 2 статті), 2 (політичний діалог, реформи, політична асоціація, співробітництво й конвергенція у сфері зовнішньої й внутрішньої політики - 10 статей) і 7 (інституційні, загальні й заключні положення - 2 глави).
При цьому преамбула визначає цілі угоди, серед яких - сприяння поступовому зближенню між сторонами; забезпечення необхідних рамок для посиленого політичного діалогу; сприяння, збереження й зміцнення миру й стабільності; створення умов для посилених економічних і торговельних відносин; посилення співробітництва у сфері юстиції, свободи й безпеки.
У першому розділі йдеться про повагу демократичних принципів, прав людини й основних свобод, верховенства права, суверенітету й територіальної цілісності, а також принципів вільної ринкової економіки.
У другому розділі міститься положення, реалізація яких повинна сприяти розвитку й зміцненню політичного діалогу в різних сферах, зокрема поступовому зближенню України з ЄС у сфері зовнішньої політики й політики безпеки.
Також у цьому розділі передбачається ратифікація й імплементація Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду, співробітництво у сфері безпеки й оборони, зміцнення миру й міжнародного правосуддя, попередження конфліктів, нерозповсюдження зброї масового ураження й контроль за роззброюванням, боротьба з тероризмом.
У сьомому розділі передбачається введення нових форматів, рівнів співробітництва між Україною і ЄС після набрання чинності угодою про асоціації, створення Ради й Комітету з питань асоціації, парламентського комітету з питань асоціації.
З метою залучення до реалізації угоди громадянського суспільства буде створена платформа громадянського суспільства.
Сторони окремо підписали додатковий документ - "заключний акт", відповідно до якого положення політичної частини угоди тимчасово набувають чинності достроково до ратифікації документа парламентами країнами-членами ЄС і Україною.
Як повідомляло агентство, представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв прогнозує підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС до кінця поточного року.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram