Українцям блокують банківські картки через борги за комуналку: хто під загрозою

26 серпня 2023, 22:14

В Україні за борги з комуналки блокують банківські рахунки. Під загрозою може опинитися будь-який боржник. А таких у реєстрі понад 627 тис. осіб, інформує OBOZREVATEL.

Припинити надавати комунальні послуги через борги під час воєнного стану не мають права. Також стягувати комуналку не будуть примусово з переселенців, у населених пунктах, де ведуться воєнні дії. Однак це не означає, що за комуналку можна не платити. По-перше, ніхто не спише стару заборгованість, і її рано чи пізно доведеться заплатити. По-друге, крім відключення комунальних послуг, є й інші методи впливу на боржника.

А ось подавати до суду на боржників можуть. У реєстрі боржників – 627,1 тис. українців, які програли суди з комунальних боргів. Суд проходить за спрощеною процедурою.

До чого можуть призвести борги з комуналки:

  • виконавець судового рішення може заарештувати майно боржника;
  • за листом виконавця мають заарештувати всі банківські рахунки;
  • якщо інформацію про борги передадуть до Бюро кредитних історій, це може перешкодити оформити кредит у майбутньому;
  • виконавець може забрати майно боржника (навіть до чайника).

Заарештовують навіть пенсії. За законом можуть забрати до 50% пенсійної виплати. Наприклад, якщо пенсіонер щомісяця отримує виплату 4800 грн, то через комунальний борг у нього можуть списувати 2400 грн. При цьому прожитковий мінімум для пенсіонера становить 2093 грн. Конституційний суд своїм рішенням ухвалив: урізати пенсію таким чином, щоб її розмір був меншим за прожитковий мінімум, не можна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

містянин :

Гроші в банку це не ваші гроші всю жизнь обкрадали, а вас так нічого і не навчило

Вгору