Україні загрожують нові відключення світла навіть без російських атак, – експерт

27 липня 2023, 08:19

В Україні можуть повернути планові відключення електроенергії, адже відновити енергосистему країни після російських атак не вдасться навіть за наявності необхідних грошей.

Про це розповів експерт аналітичного центру DiXi Group Андрій Урста, повідомляє 24 канал.

Аналітик вважає, що нові відключення світла в Україні реальні, і на сьогодні варто обговорювати не їхню можливість, а масштаби відключень. Урста пояснив, що спроможність оперативно відновлювати пошкоджену енергетичну інфраструктуру обмежує доволі тривалі виготовлення та доставка необхідного для цього обладнання, наприклад високовольтних трансформаторів. Цей процес може займати 6-9 місяців.

"Варто зауважити, що через майбутнє похолодання сезонно зросте споживання електроенергії, що створить навантаження на мережу. У поєднанні з руйнуваннями в енергосистемі та потенційними новими обстрілами це однозначно ускладнить покривання попиту населення зимою", – прогнозує експерт.

В якому стані українська енергосистема

Урста повідомив, що кінець квітня Україна втратила половину генерувальних потужностей, тож не варто чекати на легшу зиму, ніж попередня. Особливо постраждали ТЕС, ГЕС та ГАЕС, якими покриваються піки споживання електроенергії, зокрема й зимові. Їхня доступна встановлена потужність скоротилась на 68% станом на кінець квітня.

Окрім того, російськими атаками були пошкоджені 42 із 94-ох високовольтних підстанцій "Укренерго". З них відновлено 29 повністю та 13 – частково. Аналітик вказав, що лише час покаже, чи вистачить цих потужностей на наступну зиму.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Іван Мазепа :

Цікаво, то як підіймати тарифи на світло, у них аргумент: то для відновлення і унеможливлювання нових відключень. Але відключення все одно прогнозують навіть без нових руйнувань.
То по тій логіці, хай і тарифи старі повертають. Куди глянь, кругом наїб@лово, і війна їм не перешкода, а лише інший спосіб, на жаль…

А :

Вибіркове відключення побутових споживачів в будинках,де від світла залежить наявність опалення та води,елементарна можливість приготувати їжу на електро плиті,це справжній геноцид.Особливо,якщо при цьому цілодобово світиться реклама на магазинах та горить вуличне освітлення,а будинки незалежні від світла,ніколи не відключаються.Жодних перевірок,штрафів.Це стосується і самих графіків відключення.Їх ніхто не дотримується.Це все стало нормою.Як і підняття тарифів та повідомлення про те,що величезна сума в платіжці ситуацію з відключенням не змінить.

Вгору