Віктор Борисов журналіст

Україна, як великий Чорнобай

30 квітня 2020, 18:02

На прикладі маленького району можна вичерпно продемонструвати ступінь деградації системи державного управління України. Мова про Чорнобаївський район, де 16 квітня, заступник голови ОДА Дмитро Ляшов представив активу району новопризначеного голову РДА Анатолія Писаренка. Попередній керівник району Сергій Джоболда звільнився з посади 9 липня 2019 року. Отже, район жив без голови 10 місяців та 7 днів…

Чорнобаївський район здатен вразити: квітуча природа, найкращі в світі чорноземи, Кременчуцьке водосховище, Сулинський заказник, багаті села. При цьому – занедбана інфраструктура. Замість доріг – напрямки, найнижча середня зарплата по області. Й неофіційне звання браконьєрського краю, що логічно – якщо держава не дає можливості заробити на достойне життя чесною працею, люди братимуть своє нечесною. Тим більше, можливостей для цього навкруги багато.

Попередній керівник РДА – зірка районного масштабу. Коли 2 лютого 2015 року Порошенко призначив Джоболду керувати Чорнобаївським районом, місцеві еліти лише чухали репу – які він взагалі міг пройти спецперевірку?

Адже раніше Сергій Джоболда очолював районний відділ освіти. Та прославився тим, що регулярно потрапляв у фінансові скандали. Так, 2010 року відносно Джоболди склали адмінпротокол про корупційне порушення, після чого він був оштрафований судом. А 2013 року у відділі освіти було розкрадено півмільйона гривень…

Цікаво, що поки район був без голови РДА, тут формально керували дві жінки:1-й заступник голови РДА Валентина Стилик та заступник Оксана Брагінець. Перша – колишній керівник гуртків районної станції юних натуралістів, друга – колишній вихователь групи продовженого дня.

Що заважало Зеленському та Офісу Президента України поквапитися з призначенням? Знайти місцевого й тямущого (або не місцевого). Він би взявся за виконавчу дисципліну, нашугав браконьєрів та їхній «дах», вибивав би гроші на ремонт доріг та відновлення інфраструктури.

А жадібність заважала. Скандальні «плівки Єрмака», на яких брат керівника президентського офісу, проводить «фінансові співбесіди» з ймовірними кандидатами на важливі посади – лише верхівка процесів. У кадровій політиці України нічого не змінилося. Шукають не найкращих і найдостойніших. Шукають найкращих з тих, хто здатен заплатити «єрмакам» озвучену ними суму за призначення.

Кожну таку суму потім треба «відбивати», використовуючи службове становище. А на чому можна «відбити» в офіційно найбіднішому районі Черкащини? Всі серйозні гроші тут – неофіційні. А влізати в міцні ряди тих, хто «присмоктався» до неофіційних потоків – справа ризикована. Тому спробуй знайти людину, яка може дати за таку "нежирну" посаду хоч щось, і при цьому бодай без помилок пише?

Це - замкнене коло, з якого Україна не вибереться ще з часів президентства Кравчука. Команда Зеленського просто підхопила корупційний прапор з рук «папєрєдніків» і кайфує від «прухи»…

Всі тексти автора

Коментарі

Вгору