Великий УДАРівський розпродаж?

13 березня 2014, 12:06

Для багатьох людей несподіваною та не до кінця зрозумілою стала позиція партії УДАР при формуванні виконавчої гілки влади. З одного боку партія увійшла в коаліцію та підтримала формування уряду з іншого вімовилась від посад у ньому без зрозумілих на те публічних пояснень, інформують "Вечірні Черкаси".

Офіційно позиція Кличка полягала в тому, що процес формування влади мав відбуватись прозоро. Здавалось би все правильно, проте, як виявилось, заяви партії та реальність зовсім інші речі.

За нашою інформацією при публічній позиції щодо неучасті у владі УДАР приймає активну участь у розподілі посад. Так, зокрема, у відповідності до квотного принципу за яким діляться посади у виконавчій гілці влади Віталію Кличку відійшли посади, як мінімум семи губернаторів. Це Чернівецька, Хмельницька, Вінницька, Київська, Миколаївська, Одеська, Запорізька обласні адміністрації.

Якщо ж партнери по коаліції заповнили свої посади в першу чергу представниками своїх партій то УДАР пішов іншим шляхом. Квоту УДАРу заповнили люди, які жодного відношення до партії не мають, а в переважній своїй більшості є представниками крупного бізнесу чи олігархічних структур. Це зокрема:

Микола Романчук екс-керівник суднобудівного підприємства «Океан» який очолив Миколаївську ОДА;

Володимир Немировський, власник Стальканат, ще до недавно член фронту змін очоливший Одеську ОДА;

Володимир Шандра, екс-міністр промислової політики, який очолив Київську область;

Анатолій Олійник протеже Петра Порошенка, який очолив Вінницьку ОДА.

Валерій Баранов крупний бізнесмен з орбіти Євгена Черняка, який очолив Запорізьку ОДА.

Ще два непризначені губернатори, як прогнозуються також будуть представниками крупного бізнесу, зокрема за попередньою інформацією на місце очільника Чернівецької області активно лобіюється екс-голова облорганізації СДПУ(о) Михайло Романів.

Також досі не призначено губернатора Черкаської області, за яку негласно відповідає УДАР. За словами голови Черкаської обласної ради Валентини Коваленко, ударівці рекомендували на цю посаду Юрія Ткаченка, який за часів Ющенка очолював Державну податкову адміністрацію в області, проте він відмовився від посади. Сьогодні у переліку претендентів на голову Черкаської ОДА з'явилися прізвища одіозних людей, відомих членством у Партії регіонів, підкупом виборців, фальсифікаціями та іншим порушенням законодавства.

Через які "заслуги" перед партією саме ці люди посіли ці посада можна тільки здогадуватись, проте в середовищі бізнесменів, які звикли заробляти гроші на тісних стосунках з владою сьогодні найпоширенішим месседжом є "хочеш посаду - іди в УДАР".

Директором-розпорядником посад є де-факто керівник партії, голова центрального виконавчого комітету Віталій Ковальчук. Саме до нього рекомендують звертатись тим людям, які планують свою кар'єру на високих посадах державної служби, оскільки на порядку денному розподіл квот заступників міністрів, інших центральних органів влади та держпідприємств. Отож, хто будуть ці ударівські щасливці ми розкажемо пізніше.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору