Учні черкаських шкіл відправилися у похід, присвяченому вшануванню пам’яті Момота (фото)

29 серпня 2016, 19:52

1

Тридцять учнів черкаських шкіл взяли участь в туристичному поході, присвяченому вшануванню пам’яті героя-захисника цілісності держави генерал-майору Ігорю Момоту.

Знаковим є те, що перед стартом дводенного походу відбулося покладання квітів до пам’ятника генералу прикордонної служби Ігорю Федоровичу Момоту, який нещодавно відкрили біля Свято-Троїцького Собору в Черкасах.

2

– Кожен крок, який ви сьогодні пройдете – це буде крок пам’яті легендарній людині – Ігорю Момоту, який навчався у черкаській школі номер двадцять шість, працював в Оршанці і героїчно загинув захищаючи незалежність нашої країни, – наголосив  начальник управління освіти Євген Степко.

3

Поклавши квіти до пам’ятника, всі учасники відправилися на кінцеву зупинку «Санаторій «Україна» звідкіля і розпочався похід за маршрутом Черкаси – Геронимівка – Оршанець.

4

Серед учасників походу також були і вихованці позашкільного навчального закладу м. Черкаси «Центр туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді» разом з директором Миколою Петровиче Басаєм, які добре обізнані з маршрутом, що пролягає від Черкас до села Геронимівка.5

Тож, досвідчені туристи розповіли про відповідні правила безпеки під час пересування лісовими стежками: рухатися всі мали за відповідним маркуванням. Маршрут подорожі протяжністю близько восьми кілометрів, це – стежки, якими рухалися партизани Черкаського загону до Дахнівки, щоб захопити плацдарм і вибити звідти фашистських загарбників.6

Кінець першого дня завершився таборуванням у с.Оршанець на території стадіону Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, де учасники зібралися біля вечірньої ватри та поділяться своїми враженнями.7

Другого дня учасники походу відвідали Навчальний центр Державної прикордонної служби. Супроводжував черкаських школярів територією закладу бойовий товариш Ігоря Федоровича Момота – молодший лейтенант Володимир Діденко, який із щемом в серці розповів про подвиг генерал-майора та його загибель під час обстрілу проросійськими терористами колони прикордонників із установок залпового вогню «Град» 11 липня 2014-ого року.8

Поклавши квіти до пам’ятника Ігорю Момоту, що встановлений йому на території Навчального центру Державної прикордонної служби, який він очолював певний період, діти відвідали Центральний музей.

9

Центральний музей Державної прикордонної служби України лише п’ять років тому перенесли із Києва до Оршанецького навчального центру, завдяки чому його тепер відвідують не лише прикордонники, а й школярі та підлітки – майбутні захисники держави.

10

Тож, у музеї багато експонатів, що демонструють як відбувалася охорона державних кордонів починаючи від Іллі Муровця (уродженця села Муровка нині Чернігівської області), і, закінчуючи нашими днями – захист східних рубежів країни у зоні АТО.

11

Багато цікавих фактів дізналися юні туристи про прикордонну службу та її представників, які у всі часи служать вірою і правдою своїй Вітчизні. Зокрема, про бій, аналогів якого в історії не існує, на території села Легедзиного Черкаської області – як 150 курсантів Великомостівського кінологічного навчального центру прикордонної служби практично без зброї героїчно протистояли фашистським загарбникам разом із своїми підопічними-собаками. Супротивники вирішили зберегти собак, щоб згодом поставити їх на свою службу. Однак жодна собака не залишила свого кінолога після його загибелі. Собаки, об’єднавшись у зграю, кинулися на ворога і були вбиті. Таку відданість тварин оцінили навіть вороги. Собаки були поховані разом з бійцями.

12

– Справжні патріоти, серед яких й Ігор Федорович Момот, у часи великих випробувань стають захисниками своєї Вітчизни й прикладом доблесті та честі для підростаючого покоління, а тому ми з повагою вшановуємо їх подвиг та жертовність, – відзначила представник Черкаського міського методичного кабінету установ освіти Ліана Деркач.

13

Згодом учасникам походу розповіли про Алею слави Навчального центру Державної прикордонної служби, про призначення будівель та яблуневий сад, що був закладений з ініціативи Ігоря Момота.

Насамкінець діти мали можливість скуштувати страви курсантської їдальні.

14

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору