Дві українські демократичні революції згадали у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького напередодні Дня Гідності та Свободи, повідомляє прес-служба вишу.
На круглий стіл «Молодь у боротьбі за відновлення української державності: від Помаранчевої революції до Євромайдану» зібралися учасники обох революцій, АТО, а також волонтери, студенти і викладачі університету.
У недавнє минуле повертала вражаюча виставка світлин Степана Вінярського, зроблених під час обох революцій — «Україна — територія Гідності та Свободи». І безкровна революція 2004 року, і важкі, криваві події 2013-2014 років представлені обличчями людей, які не побоялися кинути виклик Системі і які нині беруть на себе відповідальність за Україну, відстоюють її на передовій, працюють на її процвітання. Багато таких патріотів нині працюють і навчаються у Черкаському національному.
Зустріч почалася зі вшанування пам’яті загиблих у боротьбі за свободу України. Ректор університету Олександр Черевко як учасник і організатор Помаранчевої революції нагадав, що молодь є рушійною силою усіх демократичних революцій — і Революції на граніті, і Помаранчевої, і Революції Гідності.
— Ми з кожним роком переконуємося, що прагнення євромайданівців та Героїв Небесної Сотні є продовженням ідей Помаранчевої революції. Саме ці ідеї відстоюються і сьогодні, але тепер вже зі зброєю в руках, — зазначив він. — Однак ми всі повинні через помилки прийти до єдності. І ніколи не розчаровуватися в тому, чого досягаємо з такими труднощами.
Автомайданівець, захисник Донецького аеропорту Василь Шкут застеріг усіх від розчарування. І зазначив, що кожен повинен починати змінювати самого себе. У Наталії Вернидуб, громадської активістки та учасниці Революції гідності викликав захоплення творчий порив Майдану, який дав справжній імпульс і для державотворців, і для митців.
Валерій Макеєв, черкаський правозахисник, громадський активіст, волонтер, автор автобіографічної книги «100 днів у полоні, або позивний 911» зауважив, що День Гідності та Свободи відзначається у велике православне свято архістратига Михаїла, яке символізує торжество любові.
Степан Вінярський, журналіст, учасник обох революцій, автор фотовиставки «Україна – територія Гідності та Свободи», що розгорнута в Черкаському національному, поділився своїми спогадами про Майдан:
- Такого піднесення і такого спілкування, як було там, ніколи не було в моєму житті, і мабуть ніколи не буде!
На згадку про участь у доленосних для України подіях учасники революцій отримали нагрудний знак «Почесна відзнака ректора». Серед нагороджених — викладачі університету Василь Пахаренко, Віталій Масненко, Юрій Присяжнюк, Володимир Салапатов, Юлія Волинець, Олена Погрібна, Вікторія Марценішко, Світлана Коваль, Олександр Спрягайло, Марина Макуха, Людмила Скорина, Геннадій Волошкевич, Андрій Гусак, Степан Вінярський, Володимир Поліщук, Михайло Сиволап, Дмитро Харченко, Олена Нечипоренко, Анатолій Стеценко, Василь Мойсієнко, а також настоятель Храму Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія отець Георгій та крайовий отаман Черкаського крайового товариства українського козацтва Віталій Чепелуха. Нагрудний знак отримали і студенти — Антон Ведула, Максим Шило, Яна Бондаренко, Артем Кухаренко, Тарас Шевченко. Усіх гостей круглого столу запросили до участі у науково-практичній конференції, яку ініціювали під час зустрічі. А фотолітопис університету поповнився їхньою спільною світлиною.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram