Черкащанам радять заробляти на горіхах

21 листопада 2015, 16:21

greckij-oreh

З одного гектару горіхового саду можна заробляти до п’яти тисяч доларів за рік мінімум. Так стверджує директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка, інформує "Діловий регіон".

- В Україні щорічно зникає 18–20 сіл у небуття, але вихід є. Якщо в селі хоча б 30 дворів, то це вже близько 15 га землі. Тож 2–3 сім’ї можуть об’єднатись у кооператив і посадити горіхові дерева, – подає бізнес-ідею Ігор Колодка.

За його словами, на сьогодні тільки у Чигиринському районі близько 500 га можуть бути використані під закладення горіхових садів. Черкащина як лісостепова зона з помірним кліматом ідеальна для розвитку горіхівництва. Ігор Леонідович звертає увагу, що коренева система горіхоплідних культур має високі протиерозійні властивості, і це сприятиме тому, що малопродуктивні землі надалі не будуть деградувати.

Також слід розуміти, що горіхівництво - це безвідходне виробництво, наголошує директор Департаменту. Попит є на все: горіхи, шкаралупа, деревина, листя тощо. Це величезний потенціал доданої вартості і нових видів бізнесу.

Ігор Колодка відзначає, що сьогодні Департамент розробляє Програму розвитку горіхівництва на Черкащині в 2016-2025 роках.

Всі необхідні фахові консультації з приводу створення горіхових кооперативів охочі можуть отримати в Департаменті агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації (вул. Смілянська, б. 131, 2-й поверх, тел. 36-07-60).

 

 

Поділитись

Коментарі

Вгору