Учасники АТО можуть отримати пільги зі сплати земельного податку

23 жовтня 2014, 20:49
ато

Відповідно до Податкового кодексу України, від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Про це інформує  Державна податкова інспекція у м. Черкасах. 

Законом України “Про внесення зміни до ст.6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 06.05.2014 №1233-VII, розширено коло осіб, які належать до учасників бойових дій.

Так, учасниками бойови визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

- Отже, воїни, визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. Однак, не слід забувати про обмеження: звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм  (пст. 281 Податкового кодексу України, - зазначила заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Анна Міщенко.

Окрім цього, органи міського самоврядування можуть встановлювати пільги щодо земельного податку у вигляді часткового звільнення на певний строк або зменшення його суми, яка зараховуються до відповідного місцевого бюджету (ст. 284 Податкового кодексу України).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору