У Золотоноші відбувся унікальний Фестиваль чорнобривців (фото)

09 вересня 2018, 14:00

 

Шостий Всеукраїнський фестиваль чорнобривців пройшов у Золотоноші. На ньому вчетверте відлунав Фестиваль патріотичної пісні, у якому взяли участь 48 талановитих дітей та молоді з різних куточків України.

Про це інформує "Златокрай".

Із самісінького ранку у Меморіальному парку розвівалися жовто-блакитні полотнища. Це розгорнули виставку бойових прапорів із різних куточків нашої держави учасники антитерористичної операції. Загальна протяжність стягів – 7 кілометрів. Полотнища мають різне походження: одні передані цивільними, інші - майоріли раніше на військових позиціях. Чимало прапорів підписані українськими патріотами з окупованих нині Криму, Луганська, Донецька. Таку акцію започаткувала волонтер Катерина Валевська, яка пішла від нас назавжди, встигнувши виконати свою місію на цій землі. Але її добре починання продовжують однодумці. Організатори виставки – Добровольчий український корпус “Правий сектор” і Золотоніська міська рада за підтримки місцевих меценатів та спонсорів.

У парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка з 9-ої ранку яскравіли творіння рук невтомних креативних освітян, роботи майстрів народно-прикладного мистецтва та виставка гончарної майстерні центру соцдопомоги. Ще на вході виднілися  16 портретів та короткі біографічні довідки про видатних золотонісців –  Олексія Савицького (Юхим Ґедзь),  Володимира Нечипоренка, Михайла Максимовича, Любов Уланову, Іллю Шульгу, Костянтина Думитрашка  та інших. Виставка викликала неабиякиц інтерес у містян. Вони товпилися біля стендів, із цікавістю пізнаючи незвідане.

Навкруги центральної клумби традиційно розмістилися квіткові панно та ікебани. Їх створили колективи навчальних закладів міста. Тут зупиняли погляд панно 5-ої школи «Мир українській землі», над створенням якого тиждень трудилася Надія Овчаренко разом з колегами, втілюючи власну ідею: квітковий годинник з фото сучасної і старої Золотоноші ЗОШ №6, «дітище» Надії Максименко, що матеріалізувала кафедра початківців закладу; педколектив спеціальної школи-інтернату презентував «Торбу здоров’я», яка лікувала від думок недобрих та захищала від "злого ока", а також кошик «Вересневі барви рідного міста».

Голосно рекламувала свою виставкову експозицію «НУШ у Златокрай прийшла – радість дітям принесла» заступник директора зош №3 Наталія Онуфрійчук– ідею Віри Беркут, а роботу всієї початкової ланки. Прикро, що саме в розпал виставки корективи почала вносити неблаганна погода. Почав накрапати дрібний дощик і армії майстрів ужиткового мистецтва, викладачів Будинку дитячої та юнацької творчості, вихователям дошкільних закладів довелося швидко збирати роботи, аби їх не пошкодила негода.

А от передбачливі шахісти, які звикли не тільки шахматні, а й погодні ходи прораховувати на кілька кроків уперед, розташувалися у Будинку дитячої та юнацької творчості. Організатор баталій Микола Синьоок привітно зустрічав гостей-колег з Драбова та Чорнобаю.

 

Цьогоріч парад вишиванок, вперше за 6 років свого існування, мав цікаву родзинку: учасники ходи крокували під парасолями. Саме цей нюанс переконав присутніх, що дощ золотонісцям  – не завада.

Другий рік поспіль в голові колони – юні матусі з малятами у візочках. За ними – гості: керівництво міської ради, депутати, містяни  цілими родинами. Обабіч центральної алеї троянд – пасивні учасники параду: хто сам не брав безпосередньої участі, але й не міг залишитися осторонь загальноміського дійства.

О 12-ій годині у Будинку культури зібралися містяни та поважні гості для відзначення учасників та переможців чисельних конкурсів фестивалю.

Друга частина основної програми – гала-концерт та нагородження переможців 4-го Всеукраїнського юнацького фестивалю патріотичної пісні. Розпочали фінальну програму із важливого моменту – нагородження медалями воїнів, що брали і беруть участь у неоголошеній війні з Росією. Віталій Войцехівський разом з меценатом заходу вручили медалі “Захиснику Вітчизни” капітану Олександру Підручному, сержанту В'ячеславу Швецову, Сергію Кровошеї, Олександру Воробйову, Тимофію Зубенчуку, Сергію Матюшенку, Олександру Пацьорі, бійцеві із позивним “Немирний“. Посмертно медаль “Лицарський хрест добровольця” передали сину волонтерки Катерини Василенко Артемові. Її честь зал вшанував хвилиною мовчання.

Подарунки отримав кожен учасник Фестивалю, незалежно від досягнень. Дипломами лауреатів, м’якими ведмедиками та солодощами від мецената нагородили 42-х учасників конкурсу. Окремо їх відзначили гості заходу. Депутати обласної ради передали подарунки для золотоніської дівчинки Аліни Фурси-Білецької. та Марії Самовол з Гельмязова. Міський голова Віталій Войцехівський нагородив юну співачку із Золотоноші Любов Поліс.

Далі – переможці. Призи глядацьких симпатій та сертифікати на 500 гривень отримали ансамбль “Рідні наспіви” із Білгород-Дністровського та Михайло Гриць із села Татарів, що на Івано-Франківщині. Бронзу та тисячу гривень отримала талановита золотоніська співачка Анна Фоменко. Другим місцем та сертифікатом на 3 тисячі гривень відзначили киянку Вікторію Бобаль. Першість та приз у розмірі 5 тисяч грн – у Поліни Тєрєхової із Києва.

Гран-прі Фестивалю здобула дівчина із Хмельницького Поліанна Рижак. Її винагорода – 10 тисяч гривень.

Завершив концертну програму виступ дівочого молодіжного гурту «Тайм».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору