У Золотоноші обстежили кризові сім’ї – представників ромської громади

07 лютого 2018, 08:09

Наприкінці січня у Золотоноші відбувся рейд кризовими сім’ями – представниками місцевої ромської громади, які мають неповнолітніх дітей, пише сайт Золотоноша.

Комісія завітала до багатодітної матері нещодавно були дев’яті пологи. Немовля народилося з вагою 1,6 кг. Дитину з матір’ю направили до Черкаської обласної дитячої лікарні. У пологовому будинку поліція провела бесіду з нею про необхідність забезпечити малюка усіма необхідними речами та харчуванням. Вдома із шістьма неповнолітніми залишилися дідусь з бабусею. Найбільше стурбували комісію тіснота та відсутність окремих спальних місць для дітей.

Обстежили також сім'ю, у якій мама переселилася з Дніпропетровської області. Має п’ятеро дітей, найменшій – шість місяців. Умови проживання виявились прийнятними. Головною проблемою є влаштування дітей до садочку та школи. У цьому пообіцяли посприяти представники міської влади.

Наступне подружжя з неблагополучних не вдалося застати вдома. Через неналежні умови проживання довелося вилучити двох дітей. П’ятирічного хлопчика направили до центру соціально-психологічної реабілітації, а наступного дня відвезли на 24 дні до санаторію «Пролісок». Піврічну дівчинку тимчасово влаштували до дитячого відділення Золотоніської лікарні з подальшим направленням до Черкаського обласного будинку дитини. Через невиконання батьківського обов’язку й неналежного догляду за дітьми, служба ухвалила рішення позбавити батьків батьківських прав.

– Не розумію, для чого народжувати дітей, якщо не можеш дати їм ради! Я ніколи не вникав й не бачив такого. Це щось страшне! На мою думку, владі потрібно контролювати надходження коштів до таких родин. Не видавати гроші на руки, а купувати необхідні речі, продукти харчування, забезпечувати дровами, – прокоментував ситуацію делегований у склад комісії від ромів Василь Гавриленко.

Коментарі

Вгору