Працівники Золотоніської центральної районної бібліотеки - у відчаї, адже незабаром вони можуть залишитися без роботи. Вони вже отримали вказівку не видавати читачам книжки, адже заклад збираються закривати. Чи це справді так, з'ясовував "Златокрай".
– У зв’язку з тим, що ми фінансуємося з районного бюджету, села гроші не виділяють. Зараз на бібліотеку коштів немає, тому ми й закриваємося, - розповідає завідуюча районною бібліотекою Лідія Коваленко. - Однак рішення ще не прийняте. 27 листопада відбудеться сесія районної ради, готують документи. Більшість наших читачів – міські, але місто ніколи не виділяло нам кошти ні на зарплату, ні на книги чи періодику. Район сказав, що бібліотека закривається, а її фонд роздаватиметься по селах. Шкода, адже ми скільки працювали над цим! Все розпорошиться.
За її словами, питання про закриття закаладу виникає щоосені вже протягом трьох років.
- У 2017-му ми були на сесії міської ради. Тоді депутати сказали, що мільйон гривень – це забагато для їхнього бюджету, і якщо районна влада не хоче утримувати бібліотеку, то хай віддадуть місту. Але ж район роками вкладав у неї гроші, тож не віддасть. Учора після обіду нам надійшла вказівка, приймати книги від читачів, а нові не видавати. Так ми і робимо, - зазначає жінка.
Натомість районна влада спростовує чутки про закриття закладу, а називає цей процес розцентралізацією бібліотечного фонду по сльських бібліотеках.
- Про закриття мова не йде. Районна бібліотека розділяє свій фонд по селах, залишаючи частину в місті, - зазначає керівник апарату Золотоніської районної ради Вікторія Краснобай.
Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський стверджує, що бібліотеку можна врятувати від закриття. Але для цього її потрібно передати на баланс місту, оскільки наразі фінансувати заклад може лише район.
– Згідно з Бюджетним кодексом єдиним об’єктом спільного фінансування району і міста є центральна районна лікарня. Надходить державна субвенція, яку ми перераховуємо на її утримання. Центральна районна бібліотека не є таким закладом. Хоча зараз важко розділити установи, куди ходять лише міські чи тільки сільські мешканці. Це стосується як районної бібліотеки, так і, наприклад, міської медицини. З лікарями нашої первинки підписали угоди багато людей із сіл. Але, як ми можемо їм сказати: «Ні!». А ще варто згадати музичну, спортивну школи, мовчу вже про наші загальноосвітні заклади та садочки, які відвідують і сільські діти. Однак мова про те, щоб ці установи співфінансувалися з районного бюджету, навіть не йде. Зрозумійте, якщо питання стоїть просто комусь на зло закрити бібліотеку – у такому випадку ми не зможемо на це вплинути. А якщо ця установа буде передана місту, ми будемо її фінансувати. І, повірте, кошти на це знайдемо, - пояснив Віталій Войцехівський.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram