У ватутінському дитсадочку працює інклюзивна група

19 листопада 2019, 14:03

У жовтні на базі Ватутінського закладу дошкільної освіти №7 «Сонечко» комбінованого типу Ватутінської міської ради Черкаської області відкрили інклюзивну групу.

Для належного рівня надання освітніх послуг тамтешнім вихованцям призначили групу фахівців, зібрали та систематизували документацію та методичний супровід.

Наповнюваність інклюзивної групи становить 15 дітей, із них 3 дітей з особливими освітніми потребами.

Відповідно до висновку інклюзивно-ресурсного центру групою фахівців закладу дошкільної освіти (команда супроводу: вихователь-методист, вихователі групи, асистент вихователя, практичний психолог, вчитель-логопед, старша медсестра) разом із батьками дітей розробили індивідуальні програми розвитку та розпочали психолого-педагогічний супровід.

b2ap3_large_1

b2ap3_large_6

Застосовуючи основний принцип інклюзії «Рівні можливості для кожного», фахівці та батьки закладу, під керівництвом завідувача, створили інформаційний простір, куточок усамітнення, урізноманітнили ігрові та навчальні матеріали.

Також у закладі облаштували кабінети практичного психолога та вчителя-логопеда з належним наповненням для роботи з дітьми у відповідному середовищі.

– Родзинкою в роботі з психологом є актуалізація позитивних особистісних якостей в процесі з’ясування потенціалу розвитку дошкільнят. Індивідуальні та підгрупові заняття сучасні, цікаві, методично грамотно вмотивовані із заздалегідь підготовленим творчим дидактичним матеріалом вирізняються змістовністю та успіхом, – зазначають фахівці закладу освіти.

Як зазначає керівник закладу, педагоги вчаться працювати з усіма дітьми, враховуючи індивідуальні потреби та можливості кожного, створювати особливі умови для дітей з особливими освітніми потребами, не порушуючи рівних прав усіх малюків.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору