У Ватутіному хочуть повернути вулицю Мічуріна

26 вересня 2017, 09:26

Міськрада Ватутіного оголосила громадське обговорення ініціативи мешканців міста щодо перейменування вулиці Скаливатської на Мічуріна. Термін обговорення закінчується 15 жовтня, інформують "Вісті Черкащини".

Пропозиції з даного питання просять направляти у відділ з питань внутрішньої політики (місто Ватутіне, проспект Дружби, 8 , кабінет №10) або на електронну пошту – vpvatutino@ukr.net.

Як з’ясувалося, жителі вулиці хочуть, щоб їм повернули стару назву, керуючись тим, що постать Мічуріна не підпадає під дію закону про декомунізацію.

─ Ні, погляньте! Мічуріна їм подавай! Перепрошую, а яке відношення російський біолог Іван Мічурін має до Ватутіного чи України в цілому? ─ дивується громадська активістка Олена Швед. ─ Народився у Рязанській губернії, помер у Тамбовській області. Росіянин! Уже, як на те пішло, то на честь нашого Левка Симиренка б назвали, що з Млієва Городищенського району! Де логіка? Де патріотизм?

─ А ще Горіхова, Затишна і т. д. Це просто знущання, а не назви вулиць. Я хочу, щоб була вулиця Олени Теліги, Квітки Цісик, Ярослава Мудрого, княгині Ольги, щоб підкреслити глибину нашої історії, ─ уболіває інший дописувач із "Фейсбук".

Тим часом, прихильників Івана Мічуріна у Ватутіному теж вистачає.

─ Не розумію, чим завинив славетний біолог перед українцями? Зберегли ж в окремих населених пунктах вулиці Гагаріна, Комарова, Пушкіна. То чим Мічурін гірший? ─ дивується містянка Надія.

─ Та ні, з цим безумовно треба щось робити, ─ каже водій зі стажем Станіслав Петренко. ─ Колись їхав Ватутіним, а в моєму навігаторі введено старі назви вулиць: Павлика Морозова, Островського, Мічуріна і так далі. (Я вже мовчу про Фрунзе, Пархоменка, Чапаєва і тому подібних.) Слава Богу ─ перейменували! І що? До цього вертатись?! Реально дах зносить. Таке враження, що мандрую десь по Тамбовському краю. Ми ж в Україні живемо! Наші вулиці повинні мати українські обличчя! Хіба в нас нема, ким пишатися?

Вгору