У центрі зайнятості підрахували, скільки платять черкаським художникам

13 жовтня 2019, 17:09

Сьогодні професія «художник» користується досить високим попитом на ринку праці. Саме художники-ілюстратори втілюють у реальність ідеї дизайнерів, які працюють над оформленням журналів, газет, інтернет-видань тощо.

В нинішніх умовах художник-ілюстратор повинен вміло користуватися відповідними програмами на комп’ютері, проте як і раніше головною вимогою залишається вміння гарно малювати від руки, змішувати фарби, швидко малювати ескізи. Безсумнівна перевага художника, яка виділяє його з натовпу – це індивідуальний стиль.

Дехто вважає професію художника мало оплачуваною і неперспективною. Однак практика показує, що одночасно талановита і цілеспрямована людина досить швидко просувається по кар’єрних сходах, займаючи позиції арт-директора або художнього керівника, - зазначають у Черкаському обласному центрі зайнятості.

Із початку 2019 року до них надійшло 15 вакансій мистецького напрямку, з них – усі укомплектовано за сприяння служби зайнятості. Серед затребуваних вакансій: мистецтвознавець, художник народних промислів, дизайнер, художник-бутафор, колорист, художник-оформлювач та інші.

Більшість художників працюють, як підприємці – фізичні особи. Будучи представником «вільної» професії, художник сам забезпечує себе засобами праці і приміщенням. Йому самому також доводиться шукати можливості для експонування, кошти для підвищення своєї кваліфікації і організації персональних виставок. Велика кількість дипломованих художників є членами Спілки художників, яка допомагає таким фахівцям організовувати виставки, художні заходи та інші проєкти.

Дохід «майстрів пензля» багато в чому залежить від того, наскільки вдало продаються роботи в художніх салонах, або через прямі контакти. «Вільні» художники отримують додатковий заробіток, зокрема, працюючи, наприклад, вчителем або викладачем малювання.

Серед заявлених вакансій, що надходили від роботодавців Черкащини, середній рівень зарплати коливався від 5 до 6 тисяч грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору