У центрі Тального земля провалилася у підземний хід (фото)

17 лютого 2016, 15:22

170220161456596098145

У центрі Тального, між приміщенням управління соціального захисту населення і поштою, провалилася дорога. Сталося це ввечері 16 лютого, інформують Вісті Черкащини.

– Уявіть, ми тільки пройшли це місце. Чуємо за нами ніби щось упало із великою силою. Повертаємося, а там яма, – каже жінка, яка живе неподалік.

Утворилося чотириметрове провалля. Від нього йде гарно вимуруваний цеглою аркоподібний підземний хід, висотою до двох метрів. З’єднує він два приміщення – пошти та колишнього райкому компартії, де тепер «соцзабез».

Працівники управління соціального захисту згадують, що коли у дворі ставили газову котельню, теж земля провалювалася. Зараз зі сторони пошти фундамент їхнього приміщення просів.

У центрі міста дуже багато підземних ходів, але цей, мабуть, недавній – цегла радянська. Найімовірніше він був таємним бомбосховищем для «райкомівців», через яке можна було потрапити до приміщення пошти. І навпаки. На це вказує і залізна труба для вентиляції. Із підземного ходу, ледь помітно, виходить на поверхню душник.

2

 

– Тут і раніше земля провалювалася, але не так. Ми постійно засипали своїми силами, – каже Віктор. Чоловік із сім’єю мешкає неподалік. – Коли це сталося, хотів залізти подивитися та жінка не дала. Присвітив фонариком, бачу там у підземеллі повно фекалій (поруч проходить каналізація). Побоявся. Кажуть є такий хід і від «соцзабезу» до приміщення районної ради.

Зранку 17 лютого стали підходити й зацікавлені перехожі. Кожний висловлював своє припущення. Нагадали, навіть, що колись тут були підвали в яких зберігали кригу.

Ближче до обіду прибули працівники комунальних служб. Щоб засипати провалля, знадобилося декілька машин землі.

Зазначимо, підземні ходи на Тальнівщині ніхто не досліджував. Краєзнавці кажуть, що їх у Тальному чимало. Сказати скільки будинків у зоні ризику неможливо.

Поділитись

Коментарі

Вгору