У центрі Черкас знайшли богомола (ФОТО)

06 серпня 2021, 14:44

Нещодавно в центрі Черкас знайшли богомола. Фотографією червонокнижної комахи поділилися у соціальній мережі “Фейсбук” черкащанка. 

- Зустріли такого "інопланетянина" прямо в центрі Черкас. Богомол став зіркою фотосету, - зазначила черкащанка.

За словами старшої викладачки кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, ентомологині Ольги Зубенко, богомоли - космополіти, тобто живуть ці комахи на всіх континентах. В Україні налічують сім видів богомолів, шість з яких живуть лише у південних областях та Криму. Лише один вид - богомол звичайний - мешкає на Черкащині.

- Місто - це не ареал існування богомолів. Сюди вони могли потрапити разом із легковим чи вантажним транспортом, адже мігрувати на великі відстані самостійно вони не можуть, - розповідає ентомологиня. 

Вона каже, що активно ці комахи мігрують лише у період спарювання - під кінець серпня. Але цьогоріч дуже сприятливі погодні умови для розвитку личинок, тому період спарювання міг початися і раніше. 

- На Черкащині богомоли живуть останні 50-60 років. Прийшли вони до нас через зміни клімату, адже звичні умови для них - це субтропіки та тропіки. Вони дуже легко переносять наш весняно-літній період, проте важко зимовий, адже яйцекладки не витримують низьку температуру. Якби взимку у нас стовпчики термометрів не опускалися нижче 10-15 градусів, вони мігрували б сюди і надалі, - каже Ольга Зубенко. 

Також науковиця застерігає: ловити богомолів голими руками не варто. Голова у них крутиться на 320 градусів, тому вони можуть легко вкусити.

- Їхні укуси не болісні, але може бути неприємно. Загалом же, богомоли - дуже корисні комахи, адже поїдають мух і тарганів, - додає пані Ольга. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору