У центрі Черкас вшанували пам’ять жертв геноциду вірменського народу

24 квітня 2018, 14:26

У всьому світі у ці дні відзначають 103-ю річницю з початку геноциду вірмен. 24 квітня почалось масове винищення вірмен в Османській імперії за національною та релігійною ознакою. На сьогоднішній день ще не весь світ визнав ці події геноцидом, хоча за словами організаторів, це був перший геноцид у ХХ столітті. Вшанувати пам’ять жертв у центрі міста зібрались вірмени та всі небайдужі містяни, організатором вшанувань стала Черкаська обласна вірменська громада «Арарат», пише "Вичерпно".

- Сьогодні ми пройдемось пам’ятною ходою по бульвару Шевченка до вірменської церкви з запаленими лампадками. Раніше ми просто збирались та вшановували пам’ять, а цьогоріч хочемо таким чином максимально привернути увагу містян, адже вірмени і так чудово знають про цю дату, хочеться донести інформацію широкому загалу, — говорить голова Черкаської обласної вірменської громади «Арарат» Армен Акопян.

За словами організаторів, символом подій 1915 року є квітка незабудка, яка на всіх мовах звучить однаково і означає, що ці події ні вірмени, ні жоден інший народ не забуде.

- Після геноциду вірмен був Голодомор, Голокост, були й інші геноциди інших народів. Якби весь світ визнавав такі події як злочин проти людства, то, можливо, організатори під таким тиском визнали б свою провину і таких прецедентів більше не траплялось, — зазначає Армен Акопян.

Трагічну сторінку вірменського народу визнали 24 країни, серед яких немає України. Проте кілька областей та міст України самостійно визнали геноцид вірмен. Серед них є і місто Черкаси, і Черкаська область.

- Зі свого боку обіцяю, що ми будемо і далі звертатись до депутатів Верховної Ради щодо визнання подій 1915 року геноцидом вірменського народу. На найближчій сесії разом з депутатом Артуром Акопяном підготуємо відповідне звернення, — зазначив депутат міської ради Олександр Радуцький, який щорічно вшановує пам’ять жертв.

Визнати геноцидом вірменського народу просить Верховну Раду і черкаський бізнесмен Араік Мкртчян.

- Немає жодної вірменської родини, яку б обійшли ці жахливі події, адже з трьох мільйонів вірмен майже два мільйони — трагічно загинули. Ми пам’ятаємо і щорічно вшановуємо жертв насилля, — говорить Араік Рафікович.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору