У Свидівку хотіли “експропріювати” санаторій “Світанок”

27 лютого 2014, 17:04

Близько 50 жителів села скандували перед входом до санаторію «Банду геть!» та «Україна понад усе!», допоки до них не вийшли представники керівництва санаторію. Організатором мітингу стали загони самооборони Свидівка і громада села. Основна мета людей – передати майно санаторію в народну власність, тобто, на їхню думку, санаторій має бути переданий на баланс села або району, інформує "Нова Доба".

Наразі 6 делегатів від свидівчан пішли до адміністрації санаторію з вимогою провести первинну інвентаризацію земель, дерев, майна тощо. Люди не розходяться, чекають на своїх делегатів.

Активісти кажуть, що хочуть запобігти розкраданню майна санаторію, та нагадують про справу, яка розглядалася прокуратурою області.

Люди озброєні палицями, обрізками труб, дехто в шоломах. Кажуть, що очікували спротиву, тому озброїлися. У натовпі багато молоді, є жінки. Дехто розповідає, що раніше працював тут і був звільнений.

Адміністрація санаторію нібито й не проти, але наполягає, щоб усе було зроблено офіційно, в межах законодавства, з оформленням необхідних документів. Наразі в санаторії 8 осіб, що представляють адміністрацію, та 2 охоронці. До них, кажуть люди, претензій нема і жодних репресій, приміром, звільнень до них не буде застосовано. Запитання у людей тільки до власника санаторію пана Зубова.

Мітингувальники чекають на підтримку народного депутата Леоніда Даценка та колишнього очільника черкаської міліції Миколи Каплія, що обіцяли під‘їхати найближчим часом.

Власному кореспонденту «Нової Доби» вдалося поспілкуватися з представниками адміністрації приватного санаторію «Світанок», в який сьогодні приходили сагунівські активісти з вимогою передати заклад у народну власність. Керівництво закладу ображається на сагунівців за «розпорошення великої ідеї Майдану» і «повернення до 1917-го року».

– Я сама стояла на Майдані разом з внуком, – говорить представниця адміністрації санаторію «Світанок», яка попросила не називати її імені. – І добре пам’ятаю те піднесення, і ті надії, які виникали в душі в той час. Здавалося, ось, нарешті, з’явилася народна сила, яка здолає все зло і підніме нарешті нашу країну з колін. А сьогодні на мене прийшли кричати і в чомусь звинувачувати люди, які навіть носа не висовували з хатів тоді, коли було по-справжньому важко. На мою думку, такі дії лише безчестять Майдан і ту велику ідею, яку він сповідує. Боюся, що все може звестися до тієї анархії, що була після революції 1917 року. Люди, які зовсім не розбираються в ситуації, приходять і висувають вимоги, опираючись на силу зброї і прапори Майдану. Відколи санаторій перейшов у власність колишнього народного депутата від «Батьківщини» Валентина Зубова, він хоч трохи почав оживати. За ці 3 роки власник не отримав жодної копійки прибутку, а вклав сюди вже чимало.

– Ми сьогодні говорили з Валентином Сергійовичем, продовжує жінка. – Він сказав: «Якщо вимагатимуть передачі закладу в народну власність, я нічого проти не матиму, але все повинно бути виключно по закону». Але скажу чесно, ми, працівники закладу, проти цієї передачі. Сьогодні в закладі працює 17 чоловік. Жоден з них не отримав зарплати вже протягом 3-х місяців. Але ми не скаржимося, бо знаємо про специфіку діяльності санаторію. Основний дохід заклад матиме навесні і влітку, адже щороку в ці періоди до нас приїжджають до двох тисяч відвідувачів. Саме тоді і будуть погашені всі заборгованості і буде зроблено, так би мовити, «запас» на наступну зиму. Якщо зараз заклад змінить власника, розпочнеться паперова тяганина, в результаті якої всі наші зарплатні заборгованості «загубляться». Від такої непродуманої діяльності постраждають звичайні люди, які з такою надією чекали цієї Революції. Ми не проти того, щоб заклад знову став державним, але потрібно робити таку реприватизацію не з обрізками труб і мотоциклетними шоломами, а з холодною головою і чистим серцем.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору