У Суботові хочуть створити перший в Україні музей дитини

26 листопада 2015, 12:32

3d6947d4e9a2340004bede96537cf5e7_600x1000

Музей дитини може з’явитися у селі Суботові, що на Чигиринщині. Таку ідею прагнуть реалізувати науковці Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», пише ГромЧе.

– Музей дитини буде створений на основі спадщини Марка Федоровича Грушевського – близького родича відомого українського діяча Михайла Грушевського. Наприкінці 19 століття він був священником у Суботові. Окрім того, Марко Грушевський був першим українським етнографом, який дослідив дитинство як явище, – розповідає молодший науковий співробітник Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Олена Трощинська.

Досліджуючи українські традиції виховання, Марко Грушевський зібрав багато матеріалів, що стосувалися розвитку дитини – від народження аж до досягнення нею дівоцтва чи парубоцтва.

– Крім того він збирав іграшки та забавки, якими гралися на той час українські діти. Більше 70 таких забавок він описав. На основі цих описів сьогодні ми маємо можливість відтворювати ці стародавні речі, – констатує Олена Трощинська

Колекція таких давніх забавлянок для дітей ляже в основу експозиції майбутнього музею.

– Поруч з цим плануємо створити інтерактивну програму. У музеї діти зможуть грати у традиційні ігри з використанням звичних для них матеріалів. Тут же вони зможуть випробувати і давні українські розваги, – ділиться деталями фахівець. – Музей також може стати центром проведення дитячих фестивалів.

Нині проект готовий до реалізації, однак для того аби організувати такий музей украй бракує коштів.

– Сьогодні ми шукаємо партнерів, готових долучитися до цієї важливої справи відродження традицій національного виховання, – пояснює Олена Трощинська.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору