У Смілі встановили майданчики для роздільного збору сміття

21 жовтня 2019, 20:04

Три еко-майданчики для роздільного збору сміття встановили у Смілі, - повідомляє UA:Черкаси. Розробила їх ініціативна група містян – говорить керівник проекту Максим Пархоменко. За його словами, такий приклад сприятиме поширенню культури сортування відходів серед місцевих жителів.

Жителька Сміли Галина Жемелко прийшла викинути сміття. У руках тримає декілька пакетів. Сортувати відходи, каже, навчена з дитинства.

«Я виросла в селі і мене бабуся вчила сортувати сміття, але було мало сміття, бо було натуральне господарство. Мене завжди дуже турбувала доля екології , я була на звалищі і бачила скільки там всього, і тому я давно це роблю, але було клопітно, доводилося просити знайомих, брати машину і їхати на вторсировину, щоб усе це здати».

Тепер, говорить жінка, викидати сміття для неї стало зручніше – у місті з’явилися спеціальні контейнери для його роздільного збору.
Через відсутність у місті спеціальних контейнерів для роздільного збору відходів не сортувала сміття жителька Сміли Ніла Гаврилова:

«Я сказала вам правду, я не сортую, бо немає куди, один ящик кинули і все. Оце дивлюся зробили те, що треба, а в нас там на дорозі два бака і, хто не їде, всі кидають все, що хочуть, а діти це взагалі».

Еко-майданчики у Смілі встановили декілька днів тому. Одним із перших змонтували такий у провулку Шевченка, 3 – говорить голова об ’єднання співвласників багатоквартирних будинків Валерій Каплун.

«Ось такий еко-майданчик, який поєднує у собі роздільне сортування, що зменшує загальну кількість відходів, що зменшує витрати на їх вивезення, плюс можливість додатково невеликого пасивного доходу для ОСББ», - каже він.

Ідея створення такого еко-майданчика виникла у місцевого жителя Максима Пархоменка.

«Я часто їжджу різними містам України, бачив, що там сортується, постійно йде якийсь процес. Почав ставити собі питання, чому це не робиться в нас у Смілі, чому немає культури цього сортування», - розповів чоловік.

Каже - спільно з однодумцями створили ініціативну групу. Свій проект презентували представникам німецько-української платформи «Київський діалог».

«Люди і хочуть сортувати, та коли немає куди, то звісно, вони цього не реалізують. Потім ми ще провели опитування, описали все це в проектну заявку, нас підтримали, «Київський діалог» виділив невеликий грант. І ось результати цього гранту», - зазначає пан Максим.

Вартість гранту – 44 тисячі 990 гривень. За ці кошти у Смілі встановили три еко-майданчики. Кожен поділений на секції для окремого збору відходів та замикається на ключ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору