У Смілі рятувальників запідозріли у браконьєрстві

25 липня 2016, 18:40

brakonerstvo-v-ukraine-po-prezhnemu-vygodnyj-promysel

У Смілі на Черкащині місцеві активісти запідозрили місцевих рятувальників у браконьєрстві. На території станції знайшли більше сотні сіток. За фактом поліція вже почала кримінальне провадження. Активісти побоюються, що справу спустять на гальмахінформують "Подробиці". 

Центральний пляж Сміли. На березі Тясмину десятки відпочивальників. Але і рибалок не менше. Петро Григорович частенько навідується сюди з вудкою. Правда, зараз - коли на вулиці спекотно - улов невеликий: кілька карасів.

"Я риболов-любитель. Затяті - оно там, на лодках. Там і сєточки єсть, і все там єсть …. - Сітки є? - Канєшно", - говорить Петро, житель міста Сміла.

Місцевий активіст Ілля показує, де на березі є і сітки, і браконьєри. Від центрального пляжу - це кілька сотень метрів. Усе приховано густим очеретом.

Господарі будинку гостям не дуже раді. Зустрічають лайкою. Ілля пояснює: не раз ловив їх за незаконним промислом.

Активісти викрили у браконьєрстві місцевих рятувальників. На базі Смілянської пошуково-водолазної групи виявили понад сотню сіток.

"Всі по різним мішочкам, по різним місцям стоять. Ці на вулиці - мокрі. Бо їх ставили вночі і провіряли. А ці, навєрно, хороші - під замками на продаж. Да? - Щоб не вкрали!!! - Єстєственно! Територія охороняється цілодобово! Щоб не вкрали".

За тиждень після обшуку начальник станції запевняє: сітки вони вилучили у браконьєрів, а зберігали, щоб потім утилізувати. Щоправда, надати відповідні акти не змогли. Що і зрозуміло законних повноважень для цього у рятувальників немає. А ще на станції не виявилося риби, яку вони - нібито - разом зі знаряддям для вилову вилучили у порушників.

"Ну, якщо дві рибини попалося - три, п'ять, десять. Ми їздимо командою, якщо взяли по дві рибини - це злочин !? Якщо робити законно, то нічого не вийде", - говорить Віктор Терновцов, керівник пошуково-рятувальної групи.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного вилову. Тільки ось без спійманої риби довести причетність рятувальників, буде вкрай складно.

"Одна сторона каже одне, друге - інше. Щоб знайти хто говорить правду, хто не правий - для цього відкрите провадження і проводиться слідство", - говорить Дмитро Грищенко, прес-офіцер ГУ НС у Черкаській області.

Але активісти впевнені: провадження відкрили саме за такою статтею, щоб спустити справу "на гальмах". Працівників цієї станції уже не раз підозрювали в браконьєрстві, але ніхто так і не був покараний.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору